Czasami internet strasznie zamula

Witam.

Raz na czas zdarzało się, żeby mój internet jakos ‘wolniej’ działał. Mam Neostrade 6 mb, router, z ktorego idzie kabel do mojego komputera. Niestety, ostatnio zdarza sie to coraz częściej, a praktycznie internet zmulony jest ciągle. Spróbuje to zilustrować na przykładzie speedtestu. Gdy jest normalnie, powinienem miec ping w okolicach 28 i mniej, lecz teraz dochodzi do 400 i nie ma zamiaru sie zmniejszać. Strasznie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu neta, o graniu już nie wspomnę. Teraz ping zaczal tak dziwnie skakać. 5 minut w okolicach 400, nastepne 5 normalnie.

Jeżeli temat się powtórzył, przepraszam.

Z góry dziękuje za pomoc.

@Down

Nie rozumiem dlaczego, ale zaraz to zrobie.

Log:

http://wklejto.pl/99925

Usuń ten log z hijacka i zrób log OTLem zanim ktoś cię zrówna z ziemią…

Ping rzędu 400 ms nie powinien przeszkadzać w codziennym korzystaniu z Internetu. W graniu - możliwe.

Uruchom inny system operacyjny na tym samym komputerze albo podłącz inny komputer, tam sprawdź, czy będzie tak samo.

Mam laptopa podpietego do tej samej sieci przez wifi, dzieje sie dokladnie to samo. (Na PC mam Win 7, na laptopie Win XP) Sprobuje jeszcze odpalic jakiegos linuxa z plyty, gdyz takowego znalazlem.

Dziekuje za odpowiedzi.

Wszystko wskazuje na to, że problem leży poza komputerem.

Podłącz telefon w miejsce routera, sprawdź czy nie ma jakichś niepokojących dźwięków. Sprawdź stan instalacji domowej. Jeśli wszystko jest w porządku, zgłaszaj usterkę.

Wyglada na to, ze bede musial zglosic to do Neostrady. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Temat do zamkniecia.