Czasem niska wydajność komputera

Witam, mam następującą jednostkę centralną:

MOBO: ASUS P5KPL-CM,

CPU: Intel Core 2 Duo E4400 @ 2.4GHz,

RAM: 2GB RAM 800MHz,

GPU: ATI Radeon HD5770 1GB,

PSU: Chieftec GPS… 350W

HDD:

  1. Systemowy: ST3160812AS P (160GB)

  2. Pliki: ST3400620AS (400GB)

  3. Jest bo jest: ST360014A (60GB)

OS: Wczorajszy Windows 8 Pro x86 MSDNAA

Problem:

Grając sobie w jakąś grę… Przykładowo sieciowka World of Tanks, czasem ping bezpodstawnie skacze do 180ms… Gdzie u mnie norma to zawsze ok 50-60ms. Grając w Euro Truck Simulator 2 czasem mapa się zawiesza, na takie… Jakby ms (ping lokalny?). Praca na systemie wygląda tak, że czasem komputer zwolni.

Myślałem, że to dysk, bo czasem robił mi takie “hrrrr hrrr hrrr”, to kupiłem ową 160’tkę, ale problem dalej pozostał, co prawda mniej, ale pozostał.

Sterowniki poinstalowane, temperatury prawidłowe, SMART 160GB prawidłowy, zasilacz działa normalnie (sprawdzany na mierniku), kabel sieciowy dobry (to do WoT bardziej, ale ET Symulator…?). Karta graficzna nie podkręcana, procesor bez OC - wynik ten sam…

Co jest problemem?

Zbyt słaby procesor? Jakiś czas temu było dobrze…

Mało RAM? Czy ja wiem… Zostaje mi jeszcze wolnego ok 400MB… Sam system nie weźmie równe 2GB…

Płyta główna? Zawsze było z nią OK, i w sumie nie ma nic do rzeczy…

System? Wczoraj instalowałem na nowo bo nowy dysk…

Porady?

Wiesz a nie pomyślałeś o tym że może abtywirus ci sie psoci?

Jakiego masz

yyy… na poprzednim systemie miałem bitdefendera 2013… teraz nie mam nic… więc to żaden z tych programów… więc co?

Wygląda że problem sprzętowy. Piszesz że masz 400 MB wolnej pamięci ale w jakim stanie bez uruchomionych programów dodatkowych czy gier ?. Można porobić testy np . programem OCCT i zobaczyc wykresy czy na którymś będą błędy czy będzie się zawieszało.

Smiem twierdzić że to mało ramu Mój system z kilkoma podstawowymi programami z pełną grafiką bieże 1,5 giga ramu Nie mam odchudzonego ani brzydkiego windowsa. Dokup ze 2 giga i powinno polecieć

Mało ram, sam World of tanks zżera 1GB do tego bardzo kiepska optymalizacja tej gry. Ping w tej grze zależy też od ilości graczy na serwerze, wczoraj przy 130k graczy ping mi skakał do 600ms. Na twój sprzęt niestety windows xp ewentualnie win 7 32 bit.

Hmmm… Windows 8 ma mniejsze wymagania niż Windows 7 (a raczej te same…) dodając, że mam “świetną” kartę graficzną, a Win8 korzysta z pełnego wsparcia GPU - dlatego system zostawiam.

400MB zostaje gdy mam uruchomionego WoT’a (World of Tanks).

W Photoshop’ie czasem ekran (obszar roboczy) robi się czarny, tak mruga na czarno…

A wolne jest przy PS ok 800MB…