Czasem po wyjściu z auta czuć benzynę czy to jest normalne?

Witam

Czasem po wyjściu z auta czuć przez chwilę benzynę. Niezależnie od tego czy podróż była długa czy krótka. Czy jest to normalne, że czasem coś “zaleci” benzyną? autko stoi na podjeździe pod domem żadnych plam, wycieków po sobie nie pozostawia, jak się odpali i otworzy klapę to też jakby sam silnik nie zalatuje tylko jakby od strony lewego koła. Auto to citroen c2 (2005).

Tylko totalny głupiec by to zlekceważył. Weź też poprawkę na to że może czuć w miejscu w którym parkujesz a nie od twojego samochodu.

Nieraz pod domem czuje ale to jest taki delikatny zapach, dużo “lżejszy” niż na stacji benzynowej. Taki, że gołym nosem nie da się wyniuchać źródła. Byłem w serwisie w marcu na wymianie opon (a czułem to już wcześniej) no to nic nie mówili żeby sobie sprawdzić czy coś (ale tak jak wspominałem nie zawsze to czuć) dlatego mnie to zastanawia

Nieszczelność przy pompie paliwa lub przewodu? Tak czy siak, lepiej sprawdzić, bo jak benzyna wyląduje na rozgrzanym kolektorze lub innej gorącej części silnika, to lepiej nie być w środku. Benzyna dość szybko paruje w ciepłym środowisku (tym szybciej im jest jej mniej), a gdy ciśnienia brak przy włączonym silniku, to i może przestawać “ciec”. Ale jak Ci “strzeli” podczas jazdy…

Aaa jeszcze mi sie przypomnialo ze ostatnio po myciu z zewnatrz mial problem z odpaleniem… potem wyschnał i wszystko bylo git

Może jest nieszczelny korek wlewu paliwa.

Poważnie?

Rozumiem, że teraz w każdym samochodzie jest komputer ale żeby z tego powodu rozwiązania takiego problemu szukać właśnie tutaj, a nie w warsztacie?

No ale dobra, sam chciałeś.

Proponuję zaktualizować soft. Możliwe, że po tej operacji zamiast benzyny poczujesz morską bryzę.