Czcionka Comic Sans MS

Witam!

Piszac tekst w Corel Draw 9.0 i uzywajac czcionki Comic Sans MS nie mam polskich czcionek (ć - jest, nie ma ę,ą) zamiast kreski na dole mam jakies kreski nad literka a i e. Piszac ten sam tekst w MS Office Word mam ten sam tekst napisany poprawnie. Jak zrobic aby ten sam tekst wygladal poprawnie w Corel Draw. (kopiowanie z worda do corela nic nie daje). Przegladajac wlasciwosci czcionki Comic Sans MS mam kilka rodzaji tablic znakow. Poprawna tablica znakow jest Europa Srodkowa podczas gdy w Corelu nie mam mozliwosci zmiany i chyba jest domyslna tzn. Zachodni. Pomózcie

Niestety już tak jest w Corelu. Możesz poszukać w Necie jakieś czcionki polskie podobne krojem do Comic Sans MS.

Zobacz na stronach Komputera Świat w dziale Download, kiedys był na płycie zestaw fajnych polskich czcionek.

Pozdrawiam 8)

Aby w Corelu, czy innych programach uzyskać polskie znaki, fonty, należy używać fontów z dodatkiem CE np: Verdana CE - wtedy nie ma żadnego problemu. Aby uzyć innych fontów pisanych w unicode należy włączyć w nich obsługę skryptu środkowo-europejskiego (CE). Aby to zrobić polecam program “WGL Assistant”. Po uruchomieniu tego programu wyświetla mam się lista fontów w naszym systemie z rozwijanym drzewem skryptów. Następnie klikamy prawym myszy na interesującym nas skrypcie i z menu wybieramy interesyjącą nas akcje np: włącz wybrany skrypt we wszystkich fontach

http://wgl.typ.pl/