Czcionki na www komercyjną i nie, a prawo

Witam, jak wygląda sprawa czcionek. Jeżeli chcę wykonać www do użytku komercyjnego to muszę coś opłacić, lub wykupić czcionki ? Np. Arial etc. ? Czy jeżeli robię www nie komercyjną to mogą użyć jakich chcę ?

nie słyszałem żeby ktokolwiek płacił za używanie czcionek na stronie i wątpię żeby ktoś pobierał za to opłaty

tobster jak sama nazwa wskazuje, za komercyjne się płaci. Możesz wtedy je wykorzystywać jak chcesz i gdzie chcesz.

Bez wchodzenia w szczegóły. Możesz użyć tych co masz domyślnie zainstalowane w systemie bez żadnych dodatkowych działań.

Jeśli jakiegoś fontu (komercyjnego) nie masz i chcesz, go użyć - bez względu na przeznaczenie - kupujesz font i używasz.

To mało słyszałeś…

W stylach sobie możesz wpisać dowolną-bo i tak użyje tej zainstalowanej na kompie osoby odwiedzającej stronę …ale już osadzić na stronie, czy w grafice nie koniecznie.

Sa bowiem fonty darmowe i komercyjne.

Darmowych możesz spokojnie używać, a komercyjnych jeśli je zakupiłeś lub posiadasz legalny soft z tymi właśnie fontami.

Podobnie się ma sprawa wykorzystania grafiki na stronach www.

-jest grafika free której możesz sobie używać …i jest “komercyjna”, chroniona prawami autorskimi/majątkowymi -za nią musisz zapłacić.

adpawl no racja, brałem pod uwagę tylko fonty z systemu a o grafice zapomniałem.