Czcionki w Wordzie

Mam problemy z czcionkami w Wordzie. Praktycznie mogę używać tylko Times New Roman lub Arial. Teoretycznie wszystkich, ale pisząc tekst inną czcionką (np. Verdana) - polskie ę, ą, ć itp. zapisywane są w Times New Roman. Tak więc po napisaniu całego tekstu w Verdanie muszę go zaznaczyć i jeszcze raz podać czcionkę Verdana. Wówczas zmieniają się nawet polskie znaki. Nie wiem natomiast, dlaczego nie od razu można nimi się posługiwać. Teoretycznie istnieje rozwiązanie, bo nawet kilka polskich czcionek nie “łapało” Times New Roman, a jedynie Ariala. Przy otwartym dokumencie Worda jest opcja “Wstaw” - “Symbol” - “Klawisz Skrótu - przypisz”. W ten sposób przypisałem poprawną pisownię kilku czcionkom w Times New Roman. Problem jednak w tym, że w tej opcji “Przypisz Klawisz Skrótu” jest zaledwie kilkanaście czcionek, więc siłą rzeczy nie można przypisać skrótu do czcionki Verdana, bo jej w ogóle nie ma w tym zestawie. Czy w jakiś sposób można dopisać do tego zestawu większą liczbę czcionek?

Sprawdziłem pisownię wszystkich czcionek o rozszerzeniu “pl”. Problem dotyczy dokładnie trzech czcionek (małych, bo z dużymi nie ma problemu): ę, ł, ć. Dla przykładu piszę tekst w Wordzie czcionką Bangkokpl lub Trebuchet MS. Wszystkie czcionki w tekście są prawidłowe, oprócz trzech wymienionych wyżej, które pisane są automatycznie w Arialu. Dopiero po zaznaczeniu całego tekstu i wybraniu czcionki z okienka - znaki: ę, ł, ć otrzymują właściwy kształt Bangkokpl lub Trebuchet MS. Najgorsze jest to, że nie można im pzrypisać klawisza skrótu, gdyż czcionki te nie figurują w zestawie symboli.