Czego dotyczy zmienna _NT_SYMBOL_PATH

Witam. Chciałem spytać czy pewna zmienna dotyczy programu debugging tools for windows ( program debugging analizuje blue screeny jakby coś). Bo miałem ostatnio problemy z firefoxem i blue screenami (których kodów nie zapamiętałem wtedy niestety) podczas skanu dr weba który tylko jako jeden spośród wielu skanerów… wykrył jakieś 2 adware ale ok. Po analizie logów OTL kazano mi dodać taką zmienną we właściwości kompa

Nazwa zmiennej:

_NT_SYMBOL_PATH

Wartość zmiennej:

srv*c:\symbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

Nastepnie miałem pobrać debugging tools for windows

Później nie udzielono mi już dalszej pomocy… ehh. Więc wszedłem na inne forum gdzie mi jej udzielono. Tam kolejnych infekcji po analizie logów OTL nie stwierdzono a problem nie zapamiętanych przeze mnie kodów blue screenów podczas skanowania dr weba został wyjaśniony dzięki debugging. Później na koniec spytałem sie od tak po co kazano mi na poprzednim forum wprowadzić nową zmienną. Czy ta naprawia jakieś błędy w systemie albo jest potrzebna jakiemuś programowi do działania, Np debugging’owi. W odpowiedzi dostałem “pomaga analizowac bs.”

Zrozumiałem wtedy, że jest potrzebna dla prawidłowego działania debugging’a, który to dostarcza jak wiadomo raporty o blue screenach. I teraz

  1. czy potwierdzi ktoś, że ta zmienna jest potrzebna dla debugginga?

  2. jak zostawię sobie tą zmienną i program debuging to ta zmienna będzie na stałe aktualna czy trzeba będzie ją za każdym razem w razie kolejnych problemów z blue screenami edytować lub dodawać jeszcze kolejną przed użyciem debuginga aby wydał prawidłowo raport blue screena?

  3. jeśli potrzebna będzie edycja lub dodanie kolejnej nowej zmiennej za każdym razem to gotową zmienną dostanę na forum w takim wypadku jakby co?

Chateau de Jabol ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

http://support.microsoft.com/kb/311503

adapawl Dziękuję za odpowiedz, ale z pełnym szacunkiem prosiłbym jednak o bardziej zrozumiałe odpowiedzi. Coś po polsku i trochę prostrzym językiem :wink: Bo laik jestem :?

Tak ,zmienna potrzebna jest debuggerowi - jest to miejsce w systemie w którym tych symboli szuka debugger. Symbole NT potrzebne są do określenia nazw wykonywanych funkcji ,oraz do określenia w jakim języku został napisany kawałek kodu który powoduje błąd, tłumaczą błąd procedór z oryginalnego kodu źródłowego. Plik symboli powstaje przy kompilacji programu ,czasem jest osadzony w bibliotekach np DLL ale ze względu na przyrost rozmiaru tych plików - chyba się tego nie stosuje. Chyba coś w tym stylu o ile mi się nie pomieszało :stuck_out_tongue:

Ach. Konkretna odpowiedź! To jest git. :smiley:

PS

1 Czyli jeżeli chce korzystać dalej z debugginga to nie powinienem usuwać tej zmiennej?

2 Nie wpływa niekorzystnie na szybkość systemu

  1. jak zostawię sobie tą zmienną i program debuging to ta zmienna będzie na stałe aktualna czy trzeba będzie ją za każdym razem w razie kolejnych problemów z blue screenami edytować lub dodawać jeszcze kolejną przed użyciem debuginga aby wydał prawidłowo raport blue screena?

  2. jeśli potrzebna będzie edycja lub dodanie kolejnej nowej zmiennej za każdym razem to

gotową zmienną dostanę na forum w takim wypadku jakby co?

  1. Jak niechcący odinstalowałem debugginga a mam zamiar zainstalować ponownie to

muszę tą zmienną kasowac i wprowadzać na nowo czy nie ma takiej potrzeby??

Tak i nie :stuck_out_tongue: ,jeżeli przedstawiasz raport komuś to ktoś może o to poprosić ,lub jeśli sam umiesz zanalizować plik dmp.

Nie.

Nic już nie będzię trzeba z tym robić.

Jakby co to pewnie tak :stuck_out_tongue:

Nie, nie musisz.

Ogólnie to zazwyczaj nie ma potrzeby pobierania symboli i dorzucania zmiennej ,bo prawdopodobnie mało kto umie, to właściwie przeanalizować, jest to raczej pomocne producentowi programu który analizowałby plik aby znaleść żródło błędu. Jedną z najważniejszych informacji jaką daje debugger czy nawet serwis online klik <-chyba korzysta z symboli , czy inny program do odczytu pliku dmp np BlueScreenView, uzyskujesz bez symboli - jest to informacja w linii :

“Probably caused by : i tu nazwa pliku/sterownika” - czyli prawdopodobnie spowodowane przez… ,i ta informacja mniej więcej wskazuje przyczyny problemu.

PS Z twojego poprzedniego tematu też bym uciekł :stuck_out_tongue: ,ktoś chciał Ci pomóc a zdaje mi się ,że widziałem tam jakieś oskarżenia no i nie wykonujesz instrukcji, pomoc na forum jest dobrowolna ,tu nikt nic nie musi ,nikt nie ma obowiązku.

Aha już wiem. Czyli jeśli jestem osobą która nie potrafi zapamiętać kodu blue screena bo szybko uruchamia mi się komputer na nowo to

program debugging i tą zmienną powinienem jak najbardziej zostawić na przyszłość w razie kolejnych blue screenów by dać z nich raport dzięki debuggingowi i wszystko na ten temat, nie zmieniać ustawień w programie i nie kasować/edytować/etc… zmiennej ?. Ps. Spoko. Wasze forum darzę dużym zaufaniem. :slight_smile:

W zasadzie to odpowiedź na wszystkie powyższe pytania, brzmi - Tak :wink:

Spx. Dzięki. :smiley: