Czego nie kupować

Temat zakładam aby umieszczać w nim sprzęt który nie wart jest zakupy! Piszemy o bublach, i najlepiej krótki opis czemu odradzam ten właśnie sprzęt.

Więc ja zaczynam:

Nagrywarka Lite-ON SOHW 812S - nie nagrywa płyt z prędkością podaną przez producenta nawet po wgraniu najnowsze firmewara.

Zasilacz Megabajt 350W ATX - niestabilna praca całej jednostki

Zasilacz Codegen (ah ten Codi :mrgreen: ) 300W. Pociągnął za sobą pół jednostki mianowicie: Celeronka 1700MHz, GF2 MX 400, płyte główną (nie pamiętam nazwy). Co ciekawe “na sucho” jeszcze go uruchomiłem. ale napięcie na żadnej lini nie było w normie.

Zasilacz Energmax - poporstu padł. Na szczęście nic za sobą nie pociągnął.

Głośniki 2+1 TRACER RECORD TRG-2S-650-A-2 - trzeszczą a przy głóśniejszym słuchaniu muzyki bardzo trzeszczą ;).

To, że ty trafiłeś na źle działające egzemplarze nie oznacza jeszcze, że to zły sprzęt.

Wszelakie nagrywarki LG (doslownie na każdym z forum napotykam sie z ich ulomnością, o serwisie proline nie wspomne…) Z McDracullo zgodzę się, że te zasilki to naprawde buble, bo co tu duzo gadac to buble… :wink: Ale co do tego liteona to sie nie zgodze, owszem nie ma rzeczywistej predkosci jaka producent podaje, ale nagrywa czyli nie jest taki zly :stuck_out_tongue:

A ja jestem zadowolnona z LG wczoraj sobie przegrywarke nawet kupiłam :slight_smile:

I moim zdaniem temat nie ma racji bytu,bo co user to będzie inna opinia o danym podzespole/firmie,ale zobaczymy.

I tutaj znowu będzie temat do dyskusji :slight_smile: Mam nagrywarkę CD z LG i jestem z niej bardzo zadowolony :slight_smile: Niestety sprzęt nigdy nie jest ideałem i często się psuje i każdy ma do tego inne szczęście. Popsuł mi się HDD Samsunga (160GB/SATA2). Wszyscy mówili żeby wziąć WD. Ale znowu kumpel miał w pracy 2 WD oba padły a Samsungi sobie śmigają :slight_smile: Lepsza dyskusja jest według mnie na temat sklepów z częściami bo to właśnie od nich zależy jak długo pozbawią nas kompa itp. Więc zaczne pierwszy :slight_smile:

Proline - fajny tani sklep o ile nie jeden z najtańszych sklepów. Ale zawsze z ceną idzie jakość usług. 2 razy się naprawde wkurzyłem. Pierwszym razem przy wymianie zepsutego Samsuga o którym mowa była wyżej. Za nic nie da się tam dodzwonić (tylko GG i czasem też trzeba “trochę” poczekać) Non stop text w stylu będzie za tydzień. Prawda jest taka, że HDD dostałem równo po 21 dniach roboczych (tyle co w regulaminie :wink: ) Pewnie to nie ich wina tylko serwisu Samsunga ale takie pierniczenie głupot denerwuje. Drugi raz to gdy zamówiłem MP3 Creative Zen Nano +. Wszystko fajnie towar zamówiony, dzień przed wyjazdem patrze na strone a tu taki mały joke - cena wzrosła o 150zł (~230zł@380). Pytam się jak to będzie w końcu rezerwowałem po starej cenie. Dostałem jedynie info, że jak nie wpłaciłem zaliczki obowiązuje mnie nowa cena… Nie dzięki. Playera kupiłem po drugiej stronie ulicy za jeszcze niższą cenę i w ciekawszym kolorze :wink:

Tu chodzi o opinie jednego usera. Nie chodzi o jakieś dyskusje. Jeśli dany user ma problem z tym sprzetem to wiadomo że duże prawdopodobieństwo jest na to że problem powtórzy się w innym modelu.

Więc nie dyskutujemy tylko podajemy sprżet i problem.

Może ja dodam swój

Płyta główna GAK8-NF9 - większość ma tragiczną podatność na O/C

Tuner TV: PixelView PLAY TV PRO BT 878

  • obraz w skali 0-10 oceniam na 6,5

  • nie działa podgłaśnianie/zciszanie z poziomu pilota,

  • kiepskie możliwości nagrywania i komresji

  • brak pożądnych sterowników pod XP! , przez co muszę mieć też win98.

Płyta Główna Gigabyte GA-K8NF-9 - bardzo słabe OC, praktycznie zwiększenie FSB o 20Mhz juz powoduje zwieche i pomaga tylko reset biosu.

Nie kupujcie kart od Gf (mam namyśli modele 5*** z dopiskiem FX :D)

Jestem ich posiadaczem i w fifie (99 :smiley: grałem dla odmiany) kolor sie zrobił taki dziwny i musialem zrestartować gre :(.

zolciak zaczal bardzo ciekawą dyskusje na temat sklepow “online”, pozwolcie, ze ja kontynuje (trudne slowo ;P) :wink: A wiec:

Komputronik- kupilem na nim pare rzeczy (ale jeszcze w czasach kiedy byl najtanszy) i jestem bardzo zadowolony, fachowa obsluga, szybko, bez czekania, extra kontakt… aktualny minus to niestety cena podzespolow… :frowning:

Proline- nie wiem jak to jest kupując z kompa, ale kolega ktory pracuje w serwisie przywozi mi daną rzecz na drugi dzien, a jezeli nie ma to na trzeci (piorunem maja dostawy) i co ważne są chyba najtańsi w sieci (heh ja mam jeszcze taniej… :rotfl: ) :stuck_out_tongue:

Arest- ja w nim co prawda nie kupuje, ale kolezanka tak i jest zadowolona (również sa tani)

Kart graficznych Turbo Cathe / Hyper Memory na pudełkach pisze 256 a rzeczywiscie jest 64 MB pamięci na karcie, a sprzedawcy i producenci to często ukrywają i mało jeszcze są reklamowane jak dobre dla gracza :hahaha: chyba jak się gra w pasjansa, i kart 64 bitowych.

Zasilaczy no-name kiepskie kable, mało kondensatorów i często wylewają małe radiatory i kiepskie malutkie transformatory, poza tym jeśli chodzi o niby firmowe to nie bierzemy Codegenów, Tracerów itp, dobry zasilacz to ciężki zasilacz :wink: wiadomo że ma pożądne częsci i radiatory.

JNJN na jednym forum taki temat jest jako przyklejony i zasada to pstrzeganie przed bublami, a nie komętowanie więc i tu można zrobić coś takiego na takich zasadach nawet dobrze ludzie może zerkną i nie wybiorą dziadostwa.

Jestem za! A zbędne OTy proponuje skasować!

:puknij:

No a ja proponuje nie kupywać myszek firmy Logitech, bo sie bardzo często psują. Kto by się tam przejmowal tym, że stosunek wadliwych do poprawnie działających wynosi na przykład 1 do 100. Ważne, że pan Xsiński kupil 3 i każda mu źle działała.

Proponuje wysłać ten cały temat w kosmos, żeby nie wprowadzał w błąd nieswiadomych czytelników.

Logitech bardzo dobra firma produkująca myszki, mam Logitecha G5 od 6 mies. a przed nią miałem MX 518 też nic sie w nim nie zepsuło…

Może trafia na wadliwy sprzęt…

ludzie, ale chodzi o taki sprzęt gdzie się wie że każdy podzespół to szajs, jak np. codegen, czy megabajt, bądź jakieś głośniki za 5 zł.

A nie, że moja nagrywarka liteon źle działa, to napiszę tutaj.

Złączono Posta : 20.08.2006 (Nie) 22:11

McDracullo hehe, a szukajki użył? :stuck_out_tongue:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ight=czego

to ja podam przyklad podobny do tych myszek Logitecha :slight_smile:

kiedys mialem dwa napedy (zwykle CD-ROMY) Asusa… no i dlugo nie pochodzily, szybko sie zatarly i przestaly czytac :slight_smile: no ale to bylo prawie 10 lat temu poza tym moze tylko trafilem na takie egzemplarze :slight_smile: (jeden po drugim, ale moj brat nadal uwaza ze jest to firma ktora robi dobre napedy optyczne) wiec moim osobistym zdaniem jesli chodzi o naped optyczny to polecam jakies inne marki :smiley:

teraz mam kompa ktorego sam sobie zamawialem i jakos nie narzekam i latwioej byloby wymienic z czym nie ma rpoblemow (bo narazie z niczym nie ma)…

a no i nie polecam myszek (jak i w ogole sprzetu elektronicznego) z firm typu Trust itp. :slight_smile: chyba ze doraznie z powodu niskiej ceny ale nie na dluzsza mete…

nein, ale widze że pierwszy byłeś. Może by jakoś połączyć te dwa topici i przykleić? Dla potomynch :wink:

i najlepiej wyrzucić te “sprzęty” pojedyncze,tak jak jakiś napęd co komuś nie czyta, a zostawienie i dodawanie takiego sprzętu pokroju codegena, czy właśnie jakichś tam myszek trust… :slight_smile: