Czego sie uczyc

Jak myslicie, w jaka wiedze warto inwestowac jezeli chodzi o informatyke?

Mam na mysli, czy przec twardo w sieci linuxa jakies skomplikoawne rozwiazania zwiazane z systemami rozproszonymi, czy moze dobrym wyjscie jest programista, jezeli tak to jakiego jezyka, czy moze tak popularne ostatnio tworzenie stron www?

Jezeli maci jakies inne propozycje chtene poczytam

Witam,

mój dziekan mawia tak (cytat niedokładny, ale oddający sens):

"Warto być programistą, bo skoro ktoś się nauczył jakiegokolwiek języka programowania,

to nauczy się wszystkiego".

Potwierdzam w 100%, jednak uważam również, że warto mieć wiedzę przekrojową.

Taki człowiek renesansu, ale w informatyce.

Jednak programowanie to przyszłość, więc do roboty. :slight_smile:

Zapamiętaj tylko jedno!

Nie jest ważne, co wybierzesz…

…ważne jest to byś był w tym dobry! :wink:

Co do programowania… może “uniwersalny” C ? potem z łatwością można się przesiąść na coś innego… :wink:

Popieram kolegów. Bierz się lepiej za programowanie :slight_smile:

Jakis konkretny jezyk?

Java czy C lubie to i to ale na czym sie skupic :slight_smile: ?

Witam,

ja polecam zawsze i każdemu C w każdej postaci. :slight_smile:

i to wystarcza za wszystko, nic dodać, nic ująć.

A ja polecam Delphi, który zdobywa coraz wiekszą popularność, ewentualnie jeszcze C++ Builder, czyli mówiąc krótko aplikacje typu RAD. Przyszłośćią są również sieci komputerowe. Trzeba jednak pamiętać, że należy posiadać wiedzę ogólną

Właśnie na Delphi teraz jadę … ale zaczynałem naukę właśnie od C :smiley:

I powiem, że lepiej na C postawić!

Dlatego, że jest to uniwersalny język …i pod Winde i pod Lina. :wink:

Z ObjectPascalem już inna bajka… tu potrzebny Kylix.

Najlepiej jest się uczyć podstaw a nie skakać zaraz do RADa.

Tak samo Delphi… - musisz znac podstawy pascala, bo inaczej :stuck_out_tongue:

BTW

A jak się chce zabawiać w optymalizację …no to jeszcze ASM niezbędny :slight_smile:

Każdy idzie w innym kierunku:

WebMaster --> html --> css --> php --> mysql…

WebDesigner --> Paint --> Gimp --> Photshop…

Itd… :stuck_out_tongue:

Wg mojego skromnego zdania najlepiej to programowanie plus projektowanie i wykonastwo stron netowych!

I ewntualnie robienie na drutach. To się przyda jak będziesz siedział w kolejce po zasiłek do Urzędu Pracy! (tak na wszelki wypadek) :wink:

E tam programowanie… Weź się z autoring DVD, montaż wideo, grafike trójwymiarową, dwuwymiarową, fotografie, projektowanie wnętrz i muzyka - to są moje dziedziny :-D.

Profesionalnego serwisu, to Ty w HTMLu nie zrobisz 8).

prawda jest taka, że najlepiej zabrać się za to co się lub i się umiei, bo na siłe dobrych efektów nie będzie :wink:

To potrzebują wyspecjalizowane firmy, których jest na rynku mało. Jest to bardzo wąski i ciasny rynek. Nie wiem, czy Kwiatkowski lub Dworak zaproponował pracę w TVP autorowi nominowanej do Oskara “Katedry”?

Jak w każdej dziedzinie siedzą gromady cepów z koneksjami a reszta się nie liczy. W Polsce nie ma jeszcze prawdziwego rynku pracy. Jedynie programowanie i projektowanie-wykonastwo stron internetowych ma duże wzięcie ponieważ bez tego żadna szanująca (nawet maluteńka) firma się nie obędzie.

hehe html to jest takie coś że wstyd tego nie znać, aty tu mówisz że ma na tym oprzeć swoją kariere :slight_smile: