Czego sie uczyc

(Karol) #1

Jak myslicie, w jaka wiedze warto inwestowac jezeli chodzi o informatyke?

Mam na mysli, czy przec twardo w sieci linuxa jakies skomplikoawne rozwiazania zwiazane z systemami rozproszonymi, czy moze dobrym wyjscie jest programista, jezeli tak to jakiego jezyka, czy moze tak popularne ostatnio tworzenie stron www?

Jezeli maci jakies inne propozycje chtene poczytam

(Maniooo666) #2

Witam,

mój dziekan mawia tak (cytat niedokładny, ale oddający sens):

"Warto być programistą, bo skoro ktoś się nauczył jakiegokolwiek języka programowania,

to nauczy się wszystkiego".

Potwierdzam w 100%, jednak uważam również, że warto mieć wiedzę przekrojową.

Taki człowiek renesansu, ale w informatyce.

Jednak programowanie to przyszłość, więc do roboty. :slight_smile:

(adpawl) #3

Zapamiętaj tylko jedno!

Nie jest ważne, co wybierzesz...

...ważne jest to byś był w tym dobry! :wink:

Co do programowania... może "uniwersalny" C ? potem z łatwością można się przesiąść na coś innego... :wink:

(Damian) #4

Popieram kolegów. Bierz się lepiej za programowanie :slight_smile:

(Karol) #5

Jakis konkretny jezyk?

Java czy C lubie to i to ale na czym sie skupic :slight_smile: ?

(Maniooo666) #6

Witam,

ja polecam zawsze i każdemu C w każdej postaci. :slight_smile:

i to wystarcza za wszystko, nic dodać, nic ująć.

(inż. Piniol) #7

A ja polecam Delphi, który zdobywa coraz wiekszą popularność, ewentualnie jeszcze C++ Builder, czyli mówiąc krótko aplikacje typu RAD. Przyszłośćią są również sieci komputerowe. Trzeba jednak pamiętać, że należy posiadać wiedzę ogólną

(adpawl) #8

Właśnie na Delphi teraz jadę ... ale zaczynałem naukę właśnie od C :smiley:

I powiem, że lepiej na C postawić!

Dlatego, że jest to uniwersalny język ...i pod Winde i pod Lina. :wink:

Z ObjectPascalem już inna bajka... tu potrzebny Kylix.

Najlepiej jest się uczyć podstaw a nie skakać zaraz do RADa.

Tak samo Delphi... - musisz znac podstawy pascala, bo inaczej :stuck_out_tongue:

BTW

A jak się chce zabawiać w optymalizację ...no to jeszcze ASM niezbędny :slight_smile:

(system) #9

Każdy idzie w innym kierunku:

WebMaster --> html --> css --> php --> mysql...

WebDesigner --> Paint --> Gimp --> Photshop...

Itd... :stuck_out_tongue:

(system) #10

Wg mojego skromnego zdania najlepiej to programowanie plus projektowanie i wykonastwo stron netowych!

I ewntualnie robienie na drutach. To się przyda jak będziesz siedział w kolejce po zasiłek do Urzędu Pracy! (tak na wszelki wypadek) :wink:

(Kam) #11

E tam programowanie... Weź się z autoring DVD, montaż wideo, grafike trójwymiarową, dwuwymiarową, fotografie, projektowanie wnętrz i muzyka - to są moje dziedziny :-D.

Profesionalnego serwisu, to Ty w HTMLu nie zrobisz 8).

(inż. Piniol) #12

prawda jest taka, że najlepiej zabrać się za to co się lub i się umiei, bo na siłe dobrych efektów nie będzie :wink:

(system) #13

To potrzebują wyspecjalizowane firmy, których jest na rynku mało. Jest to bardzo wąski i ciasny rynek. Nie wiem, czy Kwiatkowski lub Dworak zaproponował pracę w TVP autorowi nominowanej do Oskara "Katedry"?

Jak w każdej dziedzinie siedzą gromady cepów z koneksjami a reszta się nie liczy. W Polsce nie ma jeszcze prawdziwego rynku pracy. Jedynie programowanie i projektowanie-wykonastwo stron internetowych ma duże wzięcie ponieważ bez tego żadna szanująca (nawet maluteńka) firma się nie obędzie.

(Czyzu7) #14

hehe html to jest takie coś że wstyd tego nie znać, aty tu mówisz że ma na tym oprzeć swoją kariere :slight_smile: