Czego sie uczyć?

Umi ę :

HTML 95%

CSS 70%

PHP 40% :confused:

Czego się nauczyć?? Mam książkę o C++ ,ale to mi nie podchodzi. Jaki język programowania polecacie prosty, łatwy i przyjemny :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ??

delphi

Na początek naucz się pascala,potem spróbuj sił w C+

może polskiego się naucz? :wink:

dawaj teraz na grafikę :slight_smile:

Ja umiem HTML-a na jakieś 80-85%.

CSS-a niedawno zaczołem się uczyć. Jakieś 15 - 20%

Teraz:

Mam photoshopa, i uczę się na błędach tzn, co będzie jak klikne to a co jak tamto, oraz z tutków. Wczoraj trochę czasu na to poświęciłem i zmienilem sowje nastawienie do oblugi photoshopa :slight_smile: Dobry, fajny program :slight_smile:

Przez długi weekend też zamierzam sporo czasu poświęcić na naukę photoshopa.

rss - Mam do Ciebie kilka pytań bo widzę, że bardzo dobrze znasz się na grafice (często pomagasz w dziale Grafika). Od jakiego programu do grafiki zaczynałeś. Ja od photoshopa i myślę, że to dobry wybór. Na czym teraz pracujesz ?? Ile lat w grafice już siedzisz ??

heh, nie znam się na graficę, siedzę w tym dopiero koło trzech miesięcy, zaczynałem od GIMPa, ale używałem go krótko (2 tyg do miesiąca). Potem był Photoshop (kupiłem stosunkowo niedawno - 2 miesiące temu, kupiłem go przez zbieg okoliczności i kupę szczęścia, ale to już temat na inną rozmowę)

:o Tyle czasu i umiesz sporo photoshopa (sądząc po Twoich postach).

Super może nie bo każdy napewno nie ale pewnie sporo. :slight_smile:

Dzięk za odpowiedzi.

A w jaki sposób się uczyłeś grafiki ?? Na błędach i na tutakch tak jak Ja czy inaczej :?

PS. Pytam bo chcę brać przykład :lol:

uczyłem się na błędach i tutkach. Mogę ci dać 2 niezawodne rady:

  1. używaj angielskiej wersji Photoshopa

  2. kilka pierwszych tutków może być z polskich stron, ale potem rób z serwisów zagranicznych (ogólnie są na lepszym poziomie, tutki są bardziej wymagające i o wiele lepiej opisywane) takich jak http://www.tutorialized.com

Ten link podaje -jak pewnie sam zauważyłeś - dość często, bo tam są tutki naprawdę prosto wytłumaczone (są wyjatki… ale one nie stanowią reguły przecież)

Mam nadzieję,że jak też będę to będę umiał tyle co Ty :slight_smile: Na jednym forum właśnie też Mi polecili na błędach i tutkach.

  1. Szukałem spolszeczenia ale na jednym forum napisali żebym lepiej korzystał z angielskiej to podszkolę trochę język oraz może Mi się to przydać w innych programach.

  2. No pierwsze robiłem z polskich (grafik, webinslide). Teraz czasami też tam zaglądam. Na jednym forum polecili Mi tą stronę z tutkami:

http://good-tutorials.com/

trochę na nią zaglądałem i będę napewno wiele razy jeszcze.

Dzięki za linka, napewno zajrzę :slight_smile:

JavaScript

skąd masz tak dokładnie sprecyzowany poziom znajomości owych zagadnień ??

dobry jesteś jak znasz wszystko w % :stuck_out_tongue: poucz się delphi chociaż najlepiej jest C++ (mój ulubiony język :P)

@rss

znam Ciebie troche dłurzej i nie siedzisz w grafie od 3 miechów nie kłam :stuck_out_tongue:

fiesta - mic22 pewnie podawał dane tak “na oko” :wink:

Ciekawe ile naprawde :-k :smiley:

A tak wracając do tematu to może tak jak radził f3n3k. Poucz się delphi. Słyszałem, że to dosyć prosty i dobry język dla początkujących w programowaniu :?

Niektorzy panowie wypowiadajacy sie tutaj mylą języki i ich znaczenia.

Co ma wspolnego jezyk Delphi czy C++ z jezykiem PHP ? To sa dwa jezyki o roznych przeznaczeniach. Albo idziesz w tym kierunku albo w tym.

Jak ktos chce pisac sterowniki to nie bedzie sie uczyl PHP tylko np. assemblera i C

Jak ktos chce pisac aplikacje pod platformy to nie bedzie sie uczyl Javascript tylko Delphi lub C++ czy Visual Basic

Jak ktos chce pisac systemy bazodanowe i aplikacje stron www to nie bedzie sie uczyl C# tylko PHP i MYSQL lub ASP.NET , ISAPI Extensions i Oracle

mic22

Najpierw musisz odpowiedziec na pytanie co chcesz programowac a pozniej szukac jezyków do nauki.

Przykladowy rozwój wyglada tak:

Pascal => C/C++ = > Java => C#

Inny:

XHTML=>CSS=>Javascript=>PHP=>MYSQL=>XML

Gry? To dodatkowo DirectX i OpenGL

Prezentacje animacyjne ? To jeszcze ActionScript

pokirbysiło ci się :stuck_out_tongue: wcześniej to kumpel dużo w grafice siedział, często używałem jego grafik, czasem szpanowałem tylko, że moje własne :stuck_out_tongue: to dzięki temu gostkowi dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Photoshopa :mrgreen:

Robinhio ma sporo racji :slight_smile: Zależy co zamierzasz robić.

W ostatnim numerze KŚ Ekspert pisał o wyborze odpowiedniego języka. Tutaj jest schemacik:

http://www.ks-ekspert.pl/images/nowosci/big/3519.jpg

trochę pomniejszony ale da się chyba odczytać. Gdybyś nie rozczytał :stuck_out_tongue: to:

Może CI się przyda :roll:

Jeżeli chcesz się uczyć języków tylko dla samej idei poznania języka to raczej nie warto. Lepiej ucz się gdy będziesz miał taką potrzebę :wink:

Poprzeglądaj może do tego,

tego

oraz tego tematu. :wink:

Dzięki za pomoc: zobacze Pascal’a :slight_smile: