Czego używać aby najlepiej pisać strony?

Witam,

Zastanawiam się jakiego programu użyć do tworzenia stron internetowych. Jaki jest według was najlepszy. Póki co wszystko robiłem w notatniku (notepad++) lecz zastanawiałem się nad jakimś programem przyjemnym w obsłudze dzięki, któremu szybciej się będzie tworzyło strony. Słyszałem o dreamweaver i pajączek, ale czy to jedyne jakie są?

Adobe Dreamweaver jest Najlepszy :wink:

Ja uznaję tylko edytory tekstowe, żadnych graficznych bo bardzo śmiecą w kodzie.

Osobiście używam phpDesigner, on jest płatny w najnowsze wersji ale phpDesigner w wersji 2007 (personal) jest darmowy.

Znajdziesz ją tu (kliknij w Older downloads): http://www.mpsoftware.dk/downloads.php

Używam tego programu od lat i po dość długim używaniu tej starszej wersji zakupiłem licencję na wersje nowszą, cena nie jest wysoka.

Całkiem wygodny jest NetBeans. Podpowiadanie składni całkiem przyjemnie działa (chociaż w ostatniej wersji trochę szwankuje).

Sporo osób też używa Eclipse z odpowiednią wtyczką dla PHP - trochę kobyła, ale fajnie się w tym pisze.

a w jakim jezyku te strony beda pisane ?

Dreamweaver jest najlepszy, ale jak nie masz na niego kasy nawet nie próbuj (przesiadka z niego na cokolwiek jest bolesna i to bardzo)

Dobry programista stronę www napisze w zwykłym notatniku. Polecam jednak Notepad++ bo ładnie koloruje składnię. A jeżeli masz trochę grosza to możesz zainwestować w Adobe. Jeżeli chcesz kombajn to polecam pakiet “Aptana Studio 3” (program darmowy i ma duże możliwości).

Może i napisze, ale zajmie ci to kilka razy dłużej (wciskasz zazwyczaj 3pierwsze litery + enter + ew wartość lub 1/2 litery dla domyślnych, a nie wpisujesz całej komendy z : i ; :P). Soft nawet klamry ci dodaje :))

A co do samego html’a, znam tylko jedną osobę co doctype z xhtml / html4.1 z pamięci potrafi napisać. A w/w soft po otwarciu pliku html daje ci gotowca od razy z większością w head / doctype :slight_smile:

Póki co to sam html z css. :slight_smile:

Hmm na razie sprawdzę dreamweaver w wersji testowej. Może mnie “wciągnie” praca w nim. :slight_smile:

Siegnij po jakikolwiek IDE. Netbeans, eclipce, webstorm (od jetbrains). Cokolwiek z lifecodinginem. Kierunek, ktory wyznacza dreamweaver (design -> kod) jest imo zly.

Notepad ++

http://www.dobreprogramy.pl/Notepad,Program,Windows,12986.html

Pozdrawiam.

Systemowy notatnik absolutnie nie nadaje się do pisania ani stron ani programów tylko do początków nauki i co najwyżej do podglądu kodu i robienia drobnych poprawek.

Dobry programista będzie w stanie napisać ekstra stronę w notatniku a nawet i z poziomu DOSa ale żaden dobry programista nie używa do tego notatnika tylko dobrego edytora tekstowego których jest trochę.

Z doświadczenia wiem, że żeby najlepiej pisać strony należy używać głowy, chociaż sam klepie w phpDesigner’ze 8, drogi nie jest, a pisze się łatwo i przyjemnie.

Hmmm teraz to już kompletnie nie wiem w czym. Będę musiał posprawdzać trochę rzeczy. :slight_smile: Póki co to mam kilka kursów video, na których facet pisze w dreamweaver wersji testowej.

Nie masz kasy to nie próbuj go używać nawet. Wybierz coś z tego co podał tfl

Przyznam, że ciekawie wygląda Netbeans i webstorm. :slight_smile:

Myślę, że Geany spokojnie wystarcza. {FREE}