Czego używać? Programów portable czy instalatorów?

Witam pisałem jzu wcześniej na temat programów portable ale nie uzyskałem ani odpowiedz ani zadnej informacji czy taki temat juz był czy tez nie. Chciałe sie dowiedzieć ile warte sa takkie aplikacje, czy warto z nich korzystać czy lepiej instalować programy?

kacza1985 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja tam jakoś za portable nie jestem, wolę zainstalować ;).

Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam.

zawodność portable jest większa od instalowanych,-ale instalacja z kolei może wpływać na zaśmiecanie systemu…

-wybór należy do ciebie…/jeśli takowy masz…/

Aplikacje portable mają tę zaletę, że możesz je wgrać np. na pendrive i zabrać wszędzie ze sobą, jednak jeśli chodzi o korzystanie z nich na komputerze domowym nie zawsze ma to sens (czasem nie da się ustawić powiązań plików, startują dłużej niż instalacyjne wersje, czasem brakuje niektórych funkcji).

Zbiór dobrych, darmowych programów portable znajduje się tu:

http://portableapps.com/

Na domowym kompie to nie warto. Co do zaśmiecania systemu to zawsze można posprzątać.

Chyba że chcesz mieć wszystkie dane ze sobą w szkole,pracy itp. to portlable będą dobre.

Gorąco polecam programy w wersji portable, w szczególności jak posiadasz większą ilość systemów operacyjnych z rodziny windows. Wtedy współdzielenie aplikacji jest znacznie prostsze niż w przypadku instalowanych programów.

Jeszcze inna stronka tego typu, którą często odwiedzam :arrow: http://portablefreeware.com/

dodatkowym atutem jest łatwa przenaszalność co ma znaczenie podczas reinstalacji systemu… nic wtedy nie instalujesz tylko copy paste … aczkolwiek wsio uruchami sie troszku dluzej ale nie uznalbym tego za wade… mirande jak wlacze rano to mi dziala przez caly dzien… thunderbird tez a jak poczekam ok 1 sekunde wiecej podczas startu firefox to mi nic sie nie stanie

Portable jest również bardzo pożyteczne np. w szkołach, gdzie nie można nic instalować- wtedy wrzucasz sobie folder programu do Moich dokumentów i działa świetnie. 8) Ale na domowym komputerze wolę edycje instalowaną.

Powiem szczerze, że portable częściej “sypią się” niż instalatory.

Zdecydowana większość tego typu aplikacji działa na 100% swych możliwości, jednak zdarzają się i takie, które przez to, że są w wersji przenośnej, tracą część swej funkcjonalności.

Moim zdaniem na prywatny komputer mniej zawodna będzie instalacja, na komputery biurowe itd. bardziej przydatne i “mniej szkodliwe” okaże się portable.

Plusem portable jest to, że od razu po instalacji systemu możesz od razu uruchomic daną aplikację na 100%. A aplikacje niektóre wymagają np. wpisów w rejestrze, przez nie da się ich czasem uruchomic.

Portable gorsze, bo mniej popularne… Instalatory są do wszystkiego…

Portable jest lepsze. Wszystko powinno być portable. Kiedyś było (w czasach MS-DOS), tylko nikt tak tego nie nazywał, bo nie było ku temu warunków (nikt zdrowy nie nosiłby programów na dyskietce o pojemności 1,2-, 1,4-MB).

Aplikacje portable nie zaśmiecają rejestru, nie obciążają niepotrzebnie systemu (nic się nie ładuje podczas startu Windows), konfiguracja jest zapisana w folderze lokalnym, więc po reinstalacji systemu mamy od razu skonfigurowany program. Same zalety.

Jeśli mam do wyboru wersję exe (instalator), zip, albo portable, to wybieram tę ostatnią. Nawet jeśli nie mam zamiaru tego programu przenosić.