Czekanie na internet

Witam. Mam internet kablowy. Od dłuższego czasu mam problem z interntem. Po włączeniu się komputera muszę czekać około 3-5 minut aby internet zaczął działać. Troche to czekanie denerwuje. Usunąłem BerShare lecz to nie pomogło, usunąłem wszystkie niepotrzebne gry, programy itp. Dzisiaj nawet defragment zrobiłem lecz żadnych pozytywnych skutków nie ma. Może mam coś wyłączyć/naprawić, aby wszystko było w porządku ?

a jaki to konkretnie dostawca internetu? może są jakieś problemy po ich stronie, albo modem ci się popsuł, nie zawsze wina leży po stronie użytkownika

Dziwne. Mój brat jest podłączony do tego samego modemu i internet ma od razu po wlączeniu.

Masz może Firewall’a? Swego czasu podobne problemy powodował modół ZoneAlarm, odpowiedzialny za blokowanie ston (anti-spyware).

Windowsowego tak jest włączony.

to wyłącz i zobacz co wtedy się będzie działo, a na prztszłość podawaj na starcie więcej informacji to uzyskasz precyzyjniejszą odpowiedź

A może być to od wysokiej temperatury procesroa która wynosi często z 63 stopnie ??

Raczej nie, wtedy by Ci się komp mulił.

Może spróbój na LiveCD Linuxa ?, albo sterowniki do modemu uaktualnij/przeinstaluj z czyszczeniem folderów i rejestru.

Wyłączyłem windowsowego Firewalla ale to nie pomogło.

adrianekk

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

Przeskanuj kompa anty virem i Ad-Aware lub spy boot