CZemu 10k = 10 000

Witam!! Takie pytanko zadam bo meczy mnie to i nie moze przestac… skad sie wzielo to k ?? ze 10k = 10 000. Z jakiego jezyka to jest albo co oznacza. Wie ktos??

:?: :?: :?: :o

jakie “k”?

jeśli zadajesz bezsensowne pytania nie pisząc jeszcze do końca treściwego pytania to można odpowiedzieć bardzo prostym pytaniem:

A CZEMU NIE?:wink

jaki “k”??

Witam,

A jak idziesz do sklepiku po ziemniaczki, to mówisz: “Poproszę 10 k ziemniaczków.”,

czy może “Poproszę 10 kilo gramów ziemniaczków.”? :wink:

A jak kolega ma duży dysk, to pytasz go: “Ile ma M?”, czy “Ile ma megabajtów?”? (TFU, powinno być dziś Gigabajtów :wink: )

No na pewno nie informatycznego bo tutaj się inaczej przelicza jednostki.

za Wikipedią

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kilobajt

Inaczej ma się sprawa z innymi jednostakami w układzie SI.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przedrostek_SI

ale się uczepiliście, np. się pisze Win 2k co oznacza windows 2000 :stuck_out_tongue: Czyli k pełni rolę tysięcy :stuck_out_tongue: ale skąd to wytrzasnęli to nie mam pojęcia :roll:

Najprościej mówiąc wzięło się to stąd:

1 km = 1000 m

1 kg = 1000 g

1 kcal = 1000 cal

k to przedrostek kilo oznaczający 1000 razy więcej :slight_smile:

k = kilo

Jakbyście niewiedzieli, przedrostek “kilo” oznacza 1000. (np. kilogram = 1000 gram, kilometr = 1000 metrów).

Cholera uprzedził mnie 8)

3d marków 10K :smiley:

Ja nie rozumiem czemu uwążacie, ze to takie trudne :?

Przecież:

1k = jeden kilo = 1.000 = jeden tysiąc

1m = jeden mega = 1.000.000 = jeden milion

stąd Windows 2k = Windows dwa kilo = Windows 2000 = Windows dwa tysiące

Dobra juz wiem. Dzieki. Do typa o ksywce AJU: Niektorzy zczaili o co chodzi. Jest to dział na luzie czyli moglbym spytac jak dluga kupe zrobi dzisiaj mrowka ktora zjadla noge osy i trabke komara. Odpowiadaj na pytania a nie bezsensu komentujesz. Pzdro Mozna zamknać. i nie ripostuj AJU bo i tak mam to gdzies.

Rowniez nowe Unreal Tournament ma oznaczenia ( nie oficjalnie rzecz jasna ) 2k3 , 2k4 oraz niedlugo juz 2k7 :wink:

uważasz że jestem ciemny?? a zresztą mało mnie obchodzi co o mnie myślisz :wink:

Jesli jesteś taki tego pewien to załóż podany temat ==> jako kolejny bezsensowny topic zostałby zamknięty

Złączono Posta : 03.07.2005 (Nie) 12:52

również gry sportowe od SEGI NBA 2k5,

Wy się nie znacie :stuck_out_tongue: Np. Na ogame pisze 3k tzn. 3000, czyli k to tysiąc(tak mi kolega wytłumaczył), a z jakiego to języka wzięte to ja tego nie wiem :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

A niby o czym pisaliśmy tutaj ponad 2 godziny temu? :roll: