Czemu Acer Aspire 5250 na Ubuntu zawiesza się co minute?

Witam mam Acer Aspire 5250 i Ubuntu 10.04 i gdy odłączam od zasilania to zawiesza się za minute od odłączenia, zawieszenie wygląda że nagle przestaje się ruszać muszka i na nic reaguje ale obraz nadal nieruchomy jest. I trzeba wtedy rebootować, gdy jest podłączony do zasilania to nie zacina się gdy nic nie robię. Ale gdy opalę Google Chrome i Pidgina to ledwo przeżyje ale gdy odpalę do tego jeszcze geany to zacina się.

Czytałem już na różnych forach i tylko taki problem występuje w Ubuntu, wie może jak to naprawić?

Parametry:

AMD Dual-Core Processor C-50

15.6 HD LED LCD

AMD Radeon HD 6250

2GB DDR3 Memory

Przeliczenie na inny terminal działa? (chyba CTRL +ALT+ F1 do F7 albo samo ALT+).

Jeśli tak to pewnie wina grafiki. Warto ustawić na początku VESA a potem próbować zainstalować dedykowane.

Możesz też zobaczyć logi - w katalogu /vari/log interesują cię 2 pliki: jakiś Xorg* i messages, w nich powinny być komunakty o błędach.

Gdy przechodzę na inny terminal mam tak samo, nawet bez serwera X i samym CLI się zawiesza. Więc to nie wina Xa

Dodane 21.08.2011 (N) 14:11

Instaluje debiana i zobaczę jak będzie :slight_smile:

Dodane 21.08.2011 (N) 14:14

Uwaga! Podczas instalacji Debiana zawiesił się :open_mouth:

Instalacje nie graficzna

Pożerają w mecie jak wpisać parametry jądra podczas opalania systemu lub instalki. Chodzi mi m.in. o noacpi lub acpi=off oraz podobne.