Czemu internet z limitem szybko zużywa się na komputerze?

Mam internet na komputerze z limitem 5 GB z T-mobile i po połączeniu się z internetem - on szybko leci/szybko się zużywa wiem bo widać to na liczniku bo np. Zostawię komputer połączony z internetem na 3 minuty i w tym czasie zużyje mi się ponad 200/300 MB mimo że nic nie patrzałem na internecie. Mimo że już powyłączałem wszystkie aplikacje w tle i po wyłączałem wszystkie aktualizacje i problem jest nadal tylko że jest tak że raz jest dobrze i się nie zużywa a czasem się zdarza ten problem. Antywirusy też posiadam na komputerze a ten problem jest nadal. I mam pytanie co to jest? I jak to naprawić?

Jeśli używasz Win7-10, to otwórz systemowy Monitor Zasobów, tam popatrz sobie w dział Sieć. Także w okienko podglądu ruchu w sieci. Może zobaczysz coś ciekawego?

5 polubień

Włącz najlepiej plan że to internet taryfowy, by nie próbowało pobierać aktualizacji w Windows 10.

3 polubienia

Po prostu komputer zaczął korzystać z internetu, no wiesz komputery to takie dziwne byty jak dasz im możliwość komunikacji to będą z niej korzystać na max’a. :wink:

Szczerze 5GB to nic. Rozwiązanie inny pakiet lub wyjdź na przeciw oczekiwaniom Twojego komputera i załatw sobie internet po kablu. :wink:

2 polubienia

Dziękuję, zobaczę.

W tym całe uroki szybkiego internetu LTE. Zaczynasz oglądać film. Po pięciu minutach cię znudził i przerywasz oglądane. Ale w ciągu tych pięciu minut szybki internet zdążył ściągnąć do wewnętrznej pamięci cały film więc te nieobejrzane ok. 250 MB “idzie się dymać” - jest zmarnowane. :slight_smile:

1 polubienie

Tak i to wymuszanie HD / Full HD bo szybkie łącze a ten filmik w większej jakości ma rozmiar z 2 razy większy od takiego co jest w jakości 360p / 480p (ja tam nie czuje potrzeby oglądania HD jeśli nie oglądam czegoś gdzie muszę się przyjrzeć małemu tekstu).