Czemu istnieje konflikt adresow ip przy podłączeniu rutera

mam problem…ustawiłem już wszytko…returek do rozsyłania neta już gotowy i ustawiony…lecz wyskakuje mi problem z tym ze jak mam podłączonego kompa przez entertajment i i returek przez 2 kabel entertajment to ja nie mam neta na pc i wyskakuje mi komunikat “istnieje konflikt adresów ip”

czytałem ze można zmienić jakoś żeby jeden adres ip przypisać ruterowi a 2 przypisać mi…i ze ma być ten sam tylko żeby mój do pc był wieży liczbą w ostatnim polu…

wszystko pięknie i ślicznie tylko ja na kompach sie znam…ale nie na internecie i wifi wiec nie wiem gdzie to zmienić…proszę o poradnik krok po kroku…najlepiej opisany własnymi słowami

Wyłącz wszystkie laptopy i komputer, zrestartuj sieć i włącz PCeta i zobacz czy działa internet.

Mógł byś napisać bardziej po polsku?

Dodane 23.06.2012 (So) 0:36

Jaki system operacyjny?

Mógłbyś wyjaśnić co to jest ten entertajment i returek? Rozumiem posługiwanie się jakimś żargonem informatycznym, ale odkąd w tym siedzę, to pierwszy raz spotykam się z takimi wyrazami.

Pozdrawiam!

“ruterek” ruter…

a kabel “entertajment” to RJ-45…(nie wiem jak to sie pisze wiec pisze jak wymawiam)

i nie wiem czemu nie rozsyła sygnału WI-FI

system to win xp 32 bit

i problem polega na tym…ze mam podłączonego do live-boxa kompa i mam neta…a 2 kablem chciałem podłączyć ten ruter(do rosyłu sygnału)i w momencie podłączenia 2 kabla do live-boxa tracę neta na pc…i wyskuje mi konflikt adresów ip…

jak ma wam pomoc model rutera liveboxa to 2,0

a tego do rosyłu to TP-LINK TL-WA730RE wzmacniacz Lite 150Mb/s

Najprościej, podłącz kablem Livebox z portu LAN, do portu WAN routera, w routerze ustaw adres podsieci innej, tj. jeśli na Liveboksie masz, np. 192.168.0.1 (adres z tej podsieci powinieneś dostać na interfejs WAN routera), to na routerze ustawiasz 192.168.1.1 dla sieci LAN lub inny. Drugi sposób, jeśli masz kabel crossowany (ewentualnie przełącznik routera wspiera auto MDI-MDIX) i jeśli chcesz, żeby wszystkie komputery były w tej samej podsieci, to podłącz Livebox kablem z portu LAN do portu LAN w routerze i wyłącz na routerze serwer DHCP.

Pozdrawiam!

tylko na tym ruterze nie ma zadnych przycisków wiec nie wiem jak włączyć “DHCP”

Dodane 24.06.2012 (N) 14:27

wiec mam takie personalia

http://fotoo.pl/show.php/288099_angelikat99-1339279026.jpg.html

a i nie wiem co mam wpisać w to okno…może w tym polega problem dlatego widzi to samo ip…

http://fotoo.pl/show.php/288109_bezantytua-u.jpg.html

Zajrzyj może na początek do tego tematu podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html i skonfiguruj router w sposób tradycyjny, tj. zaloguj się normalnie do panelu routera, zamiast korzystać z aplikacji producenta. Szczegóły znajdziesz pod powyższym odsyłaczem.

Pozdrawiam!