Czemu ludzie piszą bzdury?

Jak w temacie, a dotyczy to kodeków ale nie tylko. Ostatnio przeczytałem ze żeby poprawnie odtworzyć film na systemie 64-bitowym należy instalować kodeki 64-bitowe oraz ich odpowiedniki 32-bitowe. Nigdy czegoś takiego nie zrobiłem (Xp, Vista, 7) I nigdy nie miałem problemów z odtworzeniem jakiegokolwiek filmu. Pewnie niedługo doczytam się że żeby uruchomić aplikację 32-bitową w systemie o architekturze 64bit będę musiał instalować również drugi system 32-bitowy.

Prawdopodobnie trafiłeś na kogoś kto ma niespełna 11 lat i twierdzi że posiadł pełną wiedzę komputerową.

Statystycznie najwięcej bzdur robią dzieciaki ludzie mało doświadczeni o bogatej wyobraźni. Niestety takich w internecie jest najwięcej bo teraz rodzice kupują dziecku na komunie komputery i internet. Oczywiście wśród setek troli zdarzają się młodzi ludzie którzy wykazują jakieś objawy inteligencji jednak jest to mały procent mało istotny w głosie tłumu. Są tesz ludzie dorośli nierozgarnięci (coś ala Gracjan i.t.p.) którzy mają jakieś choroby upośledzające ich zdolności rozumowania i tacy też lubią siać zgorszenie.

Zasada jest prosta. Jak znasz się w temacie to pomóż innym pisząc prawdę. Większość jednak pisze “własną” prawdę.

Jeśli ktoś nie pojmuje architektury 64bitowej nigdy nie zrozumie jak działa system i co dają nam dodatkowe bity.

Pozdrawiam i popieram twoje zdanie.

Dzieciaki pewnie czytają informacje na stronach producentów odtwarzaczy:

W praktyce użycie kodeków 64 bitowych wiąże się z tym że zajmują one więcej miejsca w pamięci operacyjnej co nie zawsze przekłada się na mniejsze obciążenie cpu/gpu przy odtwarzaniu a bywa nawet że wręcz odwrotnie jak kodek nie jest specjalnie zoptymalizowany pod 64 bity a jedynie kod pisany pod 32 bity skompilowany jako 64-bit.

Co więcej to co piszą często producenci programów że program jest 64-bit i dzięki temu lepszy jest kompletną bzdurą i jedynie zabiegiem marketingowym bo sam program nie ma zbyt dużego znaczenia czy jest 32-bit czy 64-bit a zajmuje wtedy więcej miejsca w pamięci.

spencer5 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

ehh mnie tu ostatnio dobijają tematy typu wykryło mi wirusa co z nim zrobić … albo wybór obudowy do komputera …

Co widzisz dziwnego w tym, że ktoś się chce poradzić jaką obudowę kupić?

Tematy o obudowie - jestem ZA, szczególnie gdy ma ktoś do wydania więcej, niż 200zł. Słabią mnie posty polecające Tracery, iBoxy, Modecomy i inne wyroby.

sla17 , pisząc o obudowach masz na myśli coś więcej niż zasilacz będący w standardzie czy głównie o to chodzi?

Nie, chodzi o obudowy do komputera - ktoś szuka obudowy do 150zł i poleca chińskie puszki z cienkimi blachami, zasiłką montowana na górze, brakiem jakichkolwiek filtrów przeciwkurzowych, badziewnymi zasilaczami i słabymi możliwościami wentylacji :slight_smile:

Bo komuś nie chce sie ustawić limitu ceny na allegro i przeglądnąć samemu ?

Jak chce kupić obudowę za 300zł i chce kupić coś dobrego, to filtr na allegro nic nie da.

dokładnie- cena akurat jest dość średnim parametrem :slight_smile: chyba, że głównym naszym celem jest przylansować się :smiley:

Nie chcę bronić przytoczonych “stwierdzeń” nt. kodeków (osobiście nie mam potrzeby instalowania żadnych dodatkowych, wszystko co mi potrzeba, mam w pakiecie z używanym odtwarzaczem, a podany przykład wygląda mi na wyrwany z kontekstu), ale może mają one związek z korelacją “bitowości” wykorzystywanego odtwarzacza (na logikę, 32bitowy player nie powinien móc korzystać z 64bitowych kodeków i teoretycznie, gdy jedno i drugie są tej samej “bitowości”, całość powinna działać optymalnie).

Swoją drogą, w jakimś stopniu wyjaśniać może to przykład Javy i tekstu na stronie pobierania:

W związku z niedawną przesiadką na nowy sprzęt (wraz z 64bitowymi oknami), sam zauważyłem pewne problemy z działaniem -w sumie to brakiem działania lub efektów działania- części wykorzystywanych “funkcji”. Przykładowo jest dość sporo aplikacji posiadających możliwość integracji jakiejś części funkcjonalności z menu kontekstowym systemu, przy pomocy bibliotek “ShellExtension” (coś takiego występuje np. w XnView czy TCUP, z czego ten drugi chyba jeszcze nie ma swojej biblioteki pod 64bit). W tym wypadku, jeśli taka biblioteka nie jest 64bitowa (lub być może tej “bitowości” nie imituje), to dane funkcje/opcje, jakie miały być dodane do menu, nie zostaną w nim “pokazane”.

No statystycznie raczej, tak bo mnie nie raz udawało się pisać bzdury (bardziej rzeczy raczej nieprawdziwe), będąc przekonanym że to co zrobiłem to było głównym czymś co rozwiązało problem, choć tak faktycznie ktoś inny mnie uświadomił że to było co innego;-)

No dobra, ale jeśli piszę o obudowie DO 150zł to musi liczyć się z tanimi rzeczami w środku, jednak nie najtańszymi. Każdy poleca co innego - ale to nie ma nic wspólnego z bzdurami. Są obudowy za 40zł i za 120zł - niby takie same ale jest taki myk, którego nie wszyscy wyłapią (np. literówka w nazwie zasilacza). I chyba lepiej pytać, po to jest forum.

przecież tyle to sam zasilacz kosztuje :stuck_out_tongue: