Czemu na stronie jest a w pakietach nie ma aktualki?

Czemu np. Firefox na stronie oficjalnej jest w wersji 2.0.0.3 a w pakietach mam najnowszą 1.5.10 ?? Jak to wszystko moge zoptymalizować, żeby jedno z drugim grało??

Pobrałem sobie tą ze strony 2.0.0.3 ale nie wiem jak to zainstalować tutaj w Linuksie ;/ ??

1.5.10 tez jest “nowa”

Tyle ze pochodzi z innej galezi niz FF 2.

Rozpakuj to archiwum co pobrales i uruchamiaj plik firefox. (zrob sobie dowiazania nawet do niego i juz)

radzik radzik

a masz uaktualnione repo?

Szczerze mówiąc to nie wiem do końca chyba o co Ci chodzi. Ale domyslam sie, że chodzi o repozytorium :slight_smile: Jeśli chodzi o to, to wszedłem na strefę mandrivy i sobie zaznaczyłem wszystko i wklepałem, więc sadzę że tak. Ale oceńcie czy to prawda, tzn. czy zaznaczenie tamtych 5 to aktualne repo.

Nawiasem mówiąc dlaczego na tamtej stronie strefy mandrivy jest opis po polsku a u mnie w żadnym pakiecie nie ma, wszystko po angielsku??

jezeli chcesz miec nowsze pakiety to ustaw repo dla mandrivy 2007 Spring

znajdziesz tam miedzy innymi firefox w wersji 2.0.0.3

http://easyurpmi.zarb.org/

1.5.10.0 to aktualizacja 1.5.0.7 i ta wersja rownież jest nowa, tak samo jak 2.

Jak chcesz pobierz paczkę i będziesz miał aktualną wersję. Rozpakuj paczkę, wklej katalog z fiarefoksem, np. /home/nazwa_uzytkownika lub do /usr/bin i stwórz sobie skrót lub zamień ścieżkę do nowej wersji FF pod ikonką obecnej :slight_smile:

Aby mieć flasha i javę przekopiuj wszystkie pliki z folderu /usr/lib/mozilla/plugins do folderu plugins od najnowszej wersji firefoksa :slight_smile:

Pozdrawiam!

Nie wiem jak to zrobić w Linuksie, w Windowsie no problem.

Metodą kopiuj/wklej?? :shock:

Jeśli będziesz kopiował do /home/nazwa_uzytkownika to wystarczy kopiuj/wklej, natomiast jeśli do /usr/bin musisz do zrobić jako root ale to już więcej z tym zabawy. Natomiast flasha i javę kopiujesz z folderu plugins , który znajdziesz wchodząc kolejno w:

urządzenia>partycja główna (root "/")>folder usr>folder lib>folder mozilla>folder plugins

klikasz prawym klawiszem myszy i z menu kopiuj , przechodzisz do /home/nazwa_uzytkownika i wchodzisz do folderu gdzie masz firefoksa 2.0.0.3 i szukasz w nim folderu plugins i tu wklejasz te pliki, które wcześniej skopiowałeś. Jak chcesz możesz utworzyć sobie skrót lub wykorzystać ten, który masz na panelu, zmieniając jedynie ścieżkę do programu, czyli klikasz prawym klawiszem myszy na ikonce z firefoksem, z menu wybierasz właściwości przechodzisz do zakładki program i w polecenie podajesz ścieżkę do ff, np. jeśli masz w /home/nazwa_uzytkownika podajesz:

/home/nazwa_uzytkownika/firefox-2.0.0.3/firefox

Myśle, że z tym już dasz sobie radę :slight_smile:

Pozdarwiam!

Wszystko co opisałeś, za co i tak dzięki to mniej wiecej wiem ale z tą ścieżką własnie nie za bardzo, bo nie wiem który plik wskazać jako ten, który ma się uruchamiać;/ ??

Plik o nazwie firefox :mrgreen:

Pozdrawiam!