Czemu nie które pliki są w kolorze niebieskim, co to oznacza

A więc sprawa wygląda tak:

836b702bf54f4bc6m.jpg

Czemu one są niebieski, i mam wiele plików w kolorze niebieskim na tym komputerze a inne są na czarno. Co to oznacza? Chodzi mi o nazwy pod nimi, są w kolorze niebieskim, na screenie nie widać tak tego dobrze ze względu na kompresje, ale jak się przypatrzycie to widać, że są niebieski a inne czarne.

chodzi Ci o podpisy pod ikonami (nazwa elementu)? Jeśli tak, to dobrze. Oznacza to, że plik jest skompresowany (przez system) np. podczas odzyskiwania miejsca na partycji. By taki plik “odkomresować” (ale nie ma takiej potrzeby, dostęp do pliku jest taki sam) wchodzisz we właściwości -> zaawansowane -> Kompresuj zawartość, aby zaoszczędzić miejsce na dysku. Pozdro

Po pierwsze na screenie nie widać tych kolorów nawet jak patrzyłem na niego dłuższa chwile. Co do samego pytania. To normalne na partycjach NTFS. Jest to tak zwana kompresja plików. Nie jest to nic szkodliwego, po prostu dłużej nieużywane pliki się kompresują, a przy użyciu powracają do normy.

Jeżeli chce się skompresować najczęściej korzysta się z “Oczyszczania dysku”. Natomiast we Właściwościach Dysku można to wyłączyć (tylko, że po co?)

Co Ty nie powiesz :smiley: U mnie przy rozdzielczości 1920x1280 nie widać.

djl : Nie wiem czy 24’ LG Flatron można nazwać kiepskim LCD :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue: widać widać xD

Dobra, dzięki za odpowiedź. To niech tak zostanie jak jest ustawione, niech kompresuje. Chciałem się tylko dowiedzieć co to znaczy.

Jak nie widać to znaczy, że kiepski monitor pewnie LCD :lol: na dobrym CRT od razu widać że to kompresja NTFS jest :smiley:

ech tak LCD to LCD niestety i u mnie na lapie też słabo widać (1400x1050)