Czemu nie ma Windows i Office w gazetach komputerowych?

W tych droższych gazetkach pisze:

Na płycie pełne wersje warte 900zł.

To czego nie mogą dać oryginalnego Windowsa lub Offica na CD ? :razz:

Zadzwoń do Microsoftu i się zapytaj.

Jeśli chodzi o Win 7 to może dlatego, że musisz się zarejestrować na stronie MS przed pobraniem Win 7 po której otrzymujesz indywidualny klucz do swojej instalki?

Z Office nie wiem jak jest bo nie pobierałem ale pewnie podobnie.

Bo mają kontrakty z producentami tych małych programów - najczęściej jest tak, że w takich gazetach pojawiają się programy, w których wyszły już nowe wersje (np. gdy pojawi się 3.0 w gazecie za darmo, można pobrać 2.0) - tak aby sprawdzić program i aktualizować się - najczęściej z jakimś rabatem na wyższą wersję.

A nie znajdziesz Office bo Microsoftowi nie opłaca się umieszczać pakietu w gazecie, skoro i tak ma spore zyski z sprzedaży oddzielnej.

Bo Windows i inne appsy microsoftu są komercyjne i Microsoft nawet nie dał by za darmo 3.11 bo chce zarobić

Jemu raczej nie chodzi o Windows 7,tylko o XP czy Vistę.Microsoft nigdy na taki krok się nie zdecyduje.Stworzenie programu np. do nagrywania płyt wycenionego potem na 150zł,nijak ma się do stworzenia systemu operacyjnego.Nakład pracy jest tu wielokrotnie większy.Gazety komputerowe wykupują licencję na dany program i umieszczają go na płycie.Oczywiście cena ta na jedną płytę wyniesie z kilka złotych.Dla wielu firm takie “sprzedanie się gazecie” jest zapewne jednym niemałym źródłem utrzymania.Chciałbyś pewnie kupić gazetkę za 10zł i mieć w niej oryginalny system za 400zł.

Tak. Napisz do nich. Najwyżej dadzą Windows Me

No cóż, to będzie wieczny dylemat: czy lepiej sprzedać 10.000 licencji po 100 zł, czy może 1.000 licencji po 1.000 zł. Podobnie jak licencje Offica - 3 stanowiska w obrębie gospodarstwa domowego za ok. 210 zł. Niby jedna licencja to tylko 70 zł. Ale dla osób, które mają jeden komputer w “gospodarstwie domowym” to koszt jest 210 zł. Dlaczego nie może być, że potrzebuję jedno stanowisko to płacę 70zł a jak więcej to wielokrotność tej kwoty…

Windows Server 2003 bywał w PC Worldzie. Mam gdzieś jeszcze płytkę. Teraz jadę na WS2008 Enterprise pobranym ze strony microsoftu, licencja na 240 dni. Czasem i M$ daje coś za free.

Office 2003 pełna wersja testowa był razem z książką o jego obsłudze w serii Biblioteczki KŚ, Works pełna wersja był w PCformat więc wcale tak nie jest że M$ niczego nie udostępnia.

Bzdury pleciesz, dostajesz pakiet na 3 stanowiska w bardzo korzystnej cenie, za którą byś nie kupił go nawet na jedno stanowisko.

a może trochę inne słownictwo ? To jest moja opinia. Większość gospodarstw wykorzysta jedno stanowisko, może cześć dwa. Równie dobrze mogli dać pakiet na 10 stanowisk w jednym gospodarstwie, jeszcze lepiej by brzmiało marketingowo

A co ty na przykład na to ??

http://www.microsoft.com/poland/edukacj … adlaszkol/

Za 10 stanowisk płacisz 590 zł gdzie wersja jednostanowiskowa pakietu w tej wersji kosztuje ponad 1000 zł.

Pewnie też powiesz że to marketing mający przyzwyczaić uczniów do jedynego słusznego pakietu biurowego.