Czemu nie można ładować Nokii 800 na wyłączonym telefonie?

Witam. Dostałem ostatnio Nokię Lumię 800. Nie mogę sformatować baterii, ponieważ gdy połączę padniętą Lumię pod ładowarkę to ta samoistnie się włącza… Jak ją znowu wyłączę, to po chwili się włącza… Co z tym zrobić ??

Formatowanie baterii jest teraz zbędne.

No słyszałem o tym ale jest napisane na jakiejś stronie że ten rodzaj baterii trzeba formatować… Jeżeli nie to super, bo nie ma jak wyłączyć tego telefonu i podpiąć do niego ładowarki :smiley: A macie jakieś pomysły na zmniejszenie zużycia baterii oprócz włączenia oszczędzania baterii ??

Niewiele można zrobić oprócz zmniejszenia jasności ekranu i usypianiu WiFi Cudów jeśli chodzi o czas pracy nie osiągniesz.

Ale to trochę dziwne że nie da się go ładować na wyłączonym… A pytanie trochę z innej beczki - jak piszę SMS do osób które mają sony Ericsson SMS powyżej. 160 znaków to zamiast liter wyświetlają się im kwadraty albo chińskie znaki… Co z tym zrobić?

@Sebo47 - założyć własny temat i pozwać operatorów że nie rozwijają technologii sms w polsce.

Czyli to ich wina?! A system znaków w wiadomościach SMS albo coś innego nie jest tego powodem? Jak piszę do znajomych co mają samsungi lub Nokie to problem nie istnieje…

Jak już to nie formatowanie tylko formowanie :wink:

Co do SMS - dziwne, pierwszy raz widzę żeby coś takiego się działo. Na konkretny model czy na wszystkie SE?

Dodane 14.01.2012 (So) 17:48

Jak już to nie formatowanie tylko formowanie :wink:

Co do SMS - dziwne, pierwszy raz widzę żeby coś takiego się działo. Na konkretny model czy na wszystkie SE?

Sam mam coś takiego w htc - winą jest to że polscy operatorzy nie unowocześniają swoich systemów odnośnie sms i nie obsługują formatowania z nowych produktów.

@sla17 - formatowanie - zobacz jak w wordzie się nazywa ten zbiór opcji od czcionek itp.

Tutaj poczytajcie - http://en.wikipedia.org/wiki/Text_messaging

W hamburgerlandii testowane są smsy z funkcjami mms-ów.

Mówiłem o baterii - formatowanie to na pewno nie jest :wink:

A nie da się naładować tej nokii na wyłączonym tel?

Prawdopodobnie się nie da. Widziałem już kilkanaście takich telefonów (a w zasadzie “smartfonów”). Dziwne, ale nie da się ładować wyłączonego, ale da się przyzwyczaić :slight_smile:

A mam taki dziwny problem. Mam kartę Orange Free na kartę. W lumii jest taki problem, ze nie mogę dzwonić na numery typu gwiazdka, telefon je wybiera ale od razu się rozłącza. Gdy tą kartę włożę do Nokii 5530, to problem nie istnieje. Co ciekawe gdy do lumii włożę kartę Play to też nie ma tego problemu. Co to może być?

mam pytanko .Gdzie w lumi 800 znajdę rejestr czasu połączeń i danych pakietowych ?

Wszystkie chyba smartfony z Windows Phone 7 po podłączeniu ładowarki/kabla usb do komputera automatycznie się włączają, mój HTC HD7 też tak ma. By się naładować - bez pytania się uruchamia.

Odnośnie rejestru czasu połączeń, jedyną opcją, jaką ja znam jest kliknięcie w ‘Telefon’ (domyślnie słuchawka), z listy ostatnich połączeń wybrać jakikolwiek numer i przełączyć na zakładkę ‘historia’.

Mam lumie 800 od około dwóch tygodni. Jako że mam problemy z baterią, szukalam w internecie informacji o tym formowaniu baterii. No i dowiedzialam sie ze musze po prostu ladowac rozladowany telefon do konca, najlepiej by byl wylaczony podczas ladowania.a wiec gdy nokia mi sie sama rozladowala, to podlaczylam ja do ladowarki. Wlaczyl sie, to go wylaczylam, zgodnie ze wskazowkami. Ale po chwili znow sie wlaczyl.troche sie wahalam czy tak mozna, ale postanowilam go wylaczyc tak ‘na chama’ jeszcze raz. I sie w koncu calkowicie wylaczyl. Zostawilam go na jakis czas, na okolo 2h, a potem chcialam sprawdzic jak sie sprawuje. Pojawil sie problem bo nie moglam go wlaczyc. W ogole. Pojawiala aie tylko ikonka rozladowanego telefonu, ale nie bylo zadnej animacji co do ladowania baterii. Przez te dwie godziny telefon nic sie nie ladowal, po prostu byl podlaczony do ladowarki ale nic poza tym. Przy kazdej probie uruchomienia go byly tylko wibracje i ta ikonka kompletnie rozladowanej baterii, z czerwonym paskiem na dole. Przestraszylam sie i szukalam w internecie jak wlaczyc taki telefon, przez ponad godzine probowalam doslownie wszystkiego co znalazlamnw internecie, ale nic nie pomagalo, zadne kombinacje klawiszy, podlaczanie do komputera itp. Telefon tez wciaz sie nie ladowal. Myslalam ze zostal mi juz tylko serwis …bylo mi przykro bo popsulam nowy telefon. Chcialam go zostawic jeszcze w nadziei na ladowaniu przez noc … I nagle telefon zaskoczyl i sie wlaczyl. Po dwoch godzinach bezczynnego ladowania i godzinie meczenia go z uruchomieniem. Myslemze mialam mega szczescie, bo naprawde nic juz nie pomagalo. Wygladalo to tak, jakby przez to ze wylaczylam wtedy telefon na chama, poziom baterii byl ‘ponizej zera’ …

Podsumowujac, na swoim przykladzie moge przestrzec przed wylaczaniem baterii na sile i ladowaniu telefonu na wylaczonym. Takze by oszczedzic sobie nerwy. Mnie sie udalo, ale podejrzewam ze to tylko szczescie. Poza tym czytalam chyba nawet na stronie producenta gdzies, ze wrecz nie wolno tego telefonu ladowac na wylaczonym i trzeba uwazac przed rozladowaniem telefonu do takiego stopnia, do jakiego ja doprowadzilam moj. Dla mnie to bylo jak 'zycie na krawedzi" :slight_smile:

jopoli , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

Ja mam N800 L od tygodnia. Też mam problem z ładowaniem. Teraz jak jest podłączona to cały czas się włącza i wyłącza. Jak załącza to pokazuje się sekunde logo operatora i gaśnie. Czy tak ona się naładuje???