Czemu plik, który ma 5,33 GB jest za duży na pendrive, który ma 7,25 GB

Mam taki problem. Pobrałem sobie film przez Video DownloadHelper, mający 5,33 GB i chciałem go do mojego pendrive’a, który ma 7,25 GB (miał mieć 8, a nie jakieś 7,25, co mnie kiedyś dziwiło, ale się już przyzwyczaiłem :)), ale mi wyskoczyło: “Plik jest za duży dla docelowego systemu plików”. Co mogło się więc stać? Proszę o pomoc lub poradę, co mógłbym z tym zrobić.

Bo pendrive jest w FAT32 - pomoże formatowanie w systemie NTFS.

Dzięki. Zadziałało.

Złota zasada jest taka ze na pendrivie w formacie FAT32 jeden plik nie może mieć więcej niż 2GB rozmiaru własnego. Niestety nie wszystkie urządzenia do których potem się podpina pendriva obsługują format NTFS (ja na przykład z klucza formatuje wszystkie pendrivy na NTFS, ale raz miałem zdarzenie że maszyna do natychmiastowego wywoływania zdjęć (taka jak jest w Rossmanach zawsze) nie mogła odczytać danych z pendriva w tym formacie).

FAT32 - 4 GB !

Pharun walnąłeś gafę. Fat32 jest chyba najstarszym systemem plików, który używa się do dzisiaj na pendrive’ach. Porblem z nim jest taki, że jego archaiczna konstrukcja nie pozwala zapisać plików o rozmiarze większym niż 4GB.