Czemu po zainstalowaniu Ubuntu na nowy dysk się nie bootuje?

Kupiłem 2 dyski za 40€/1 i na jednym zainstalowałem Mac OS X i działa bardzo dobrze. Odczepiam dysk z OS X i podczepiam drugi.

A już na drugim po instalacji Ubuntu już nie chce się bootować, a chodź pliki po instalacji są na dysku.

Bardzo proszę o pomoc.

Jak się objawia to nieuruchamianie, co pojawia się na ekranie? Na którym dysku jest GRUB?

Jak chce bootować Ubuntu to pokazuje się czarny ekran. Nic Więcej.

Tak samo jak OS X i jak Ubuntu to oryginalne płyty nie wypalane, więc to nie wina płyty Ubuntu.

Mac OS X na PC działa bardzo dobrze, a na drugim dysku Ubuntu nie chce się bootować, jest tylko czarny ekran.

Ale pojawia się menu GRUB? Na którym dysku jest on zainstalowany? Ubuntu nie uruchamia się tylko, gdy drugi dysk jest odłączony, czy w ogóle się nie uruchomił po instalacji?

Na dysku Ubuntu, nie pokazuje się GRUB, po instalacji i ponownym uruchomieniu jest sam czarny ekran.

Czy to może być wina dysku? Sprawdzałem z LiveCD i pliki Ubuntu na dysku są.

Mam taki sam dysk do Mac OS X i działa bardzo dobrze a na drugim dysku mam Ubuntu i po instalacji nie chce sie bootować ani nie pokazuje gruba

Bo gruba musisz zainstalować na pierwszym dysku z sekcji mbr.

Ale ja mam tylko jeden dysk dla Ubuntu, a ten drugi to tylko dla os x. I jak chce OS X to podłączam dysk z nim a jak chce Ubuntu to podłączam dysk z Ubuntu.

A Grub nie instaluje już się sam? Zawsze się sam instalował.

A czy podłączasz czasem z dwoma dyskami na raz? Jak nie to instaluj gruba na dysku z ubuntu, umieszczając go w MBR, i wtedy gdy będzie bootować z dysku z ubuntu to się załączy grub.

Nie, nie chce mieć dwóch dysków podłączonych, i nigdy nie mam podłączonych dwóch dysków jak włączam pc.

Każdy system instalowałem z jednym podłączonym dyskiem.

Zawsze Ubuntu po instalacji ładnie się włączało a teraz po instalacji mam tylko czarny ekran i nic nie chce się bootować.

Bardzo proszę o pomoc.