Czemu po zainstalowaniu Ubuntu na nowy dysk się nie bootuje?

(Saver) #1

Kupiłem 2 dyski za 40€/1 i na jednym zainstalowałem Mac OS X i działa bardzo dobrze. Odczepiam dysk z OS X i podczepiam drugi.

A już na drugim po instalacji Ubuntu już nie chce się bootować, a chodź pliki po instalacji są na dysku.

Bardzo proszę o pomoc.

(Sawyer47) #2

Jak się objawia to nieuruchamianie, co pojawia się na ekranie? Na którym dysku jest GRUB?

(Saver) #3

Jak chce bootować Ubuntu to pokazuje się czarny ekran. Nic Więcej.

Tak samo jak OS X i jak Ubuntu to oryginalne płyty nie wypalane, więc to nie wina płyty Ubuntu.

Mac OS X na PC działa bardzo dobrze, a na drugim dysku Ubuntu nie chce się bootować, jest tylko czarny ekran.

(Sawyer47) #4

Ale pojawia się menu GRUB? Na którym dysku jest on zainstalowany? Ubuntu nie uruchamia się tylko, gdy drugi dysk jest odłączony, czy w ogóle się nie uruchomił po instalacji?

(Saver) #5

Na dysku Ubuntu, nie pokazuje się GRUB, po instalacji i ponownym uruchomieniu jest sam czarny ekran.

Czy to może być wina dysku? Sprawdzałem z LiveCD i pliki Ubuntu na dysku są.

Mam taki sam dysk do Mac OS X i działa bardzo dobrze a na drugim dysku mam Ubuntu i po instalacji nie chce sie bootować ani nie pokazuje gruba

(Hard Vard) #6

Bo gruba musisz zainstalować na pierwszym dysku z sekcji mbr.

(Saver) #7

Ale ja mam tylko jeden dysk dla Ubuntu, a ten drugi to tylko dla os x. I jak chce OS X to podłączam dysk z nim a jak chce Ubuntu to podłączam dysk z Ubuntu.

A Grub nie instaluje już się sam? Zawsze się sam instalował.

(matiit) #8

A czy podłączasz czasem z dwoma dyskami na raz? Jak nie to instaluj gruba na dysku z ubuntu, umieszczając go w MBR, i wtedy gdy będzie bootować z dysku z ubuntu to się załączy grub.

(Saver) #9

Nie, nie chce mieć dwóch dysków podłączonych, i nigdy nie mam podłączonych dwóch dysków jak włączam pc.

Każdy system instalowałem z jednym podłączonym dyskiem.

Zawsze Ubuntu po instalacji ładnie się włączało a teraz po instalacji mam tylko czarny ekran i nic nie chce się bootować.

Bardzo proszę o pomoc.