Czemu prędkość mojego dysku tak spada i się resetuje komp

Co powiecie o wynikach testu mojego HDD czy jest ok czy mam go oddać na gwarancje i czemu ta prędkość spada

Mamy Ci po dysku grzebać? :stuck_out_tongue: Umieść może ten plik na imageshack.us i zmień na jpg - będzie szybciej :wink:

http://wstaw.org/p/3f59/

http://wstaw.org/p/3f5b/

nie mylisz sie, bo to wynika z praw fizyki :slight_smile:

poczatek dysku, to srodek talerza (ja w cd/dvd) a predkosc jest usredniona do 7.2k rpm, czyli na poczatku dysku jest szybciej a potem spada, wraz ze srednica talerza i dlugoscia ruchu glowicy…

pierwszym zdjęciu czemu są tak duże te błędy ten pierwszy punkt (01)Raw Read Error Rate i siudmySeek Error Rate

i jeszcze jedno wy na pewno jesteście lepsi odemnie to może widzicie w nim jakieś błędy

@clockwork. Z dyskami jest odwrotnie niż z płytami CD/DVD. Początek dysku jest przy krawędzi a koniec przy środku. Porównaj prędkość liniową na początku dysku i na końcu. Prędkość obrotowa jest stała. Stąd prędkość odczytu dysku jest większa na jego początku. Natomiast w płytach CD/DVD prędkość obrotowa jest zmienna a liniowa stała.

brawo! :slight_smile:

wreszcie jeden myslacy… poczatek zdania nie ma faktycznie nic wspolnego z jego koncem (mojego)

i oczywiscie masz racje 8)

Tak mój komputer samoczynnie się resetuje jak włączam jakąś wymagającą grę albo biorę test 3DMark06

temperatury są w normie karta graficzne 50stopni procek w normie ram taksami tranzystory są ok a jak sprawdzić zasilacz to nie wiem dysk jest poprawnie podpięty kompa mam dopiero rok

mam zamiar go oddać do serwisu żeby go sprawdzili i naprawili nie wiem jednak czy wadliwy jest mój dysk i czy da się zrobić aby go wymienili na nowy a i zasilacz mam 850w firmy Modecom volcano wydaje mi się że to dobry zasilacz

niecały rok czasu już pracuje na maksymalnym obciążeniu mój komp bo śmigam w gta4 a jego podzespoły są trochę wymagające a o to i one procek intel core 2 quad q6600 2.4Ghz 4 rdzenie 2 GB ramu grafika to nividia geforce gtx260 chciałem kupić 280 ale już mi funduszu brakło co powiesz na mojego kompa nie jest zbyt słaby

nie wiem może zadurze przeciążenie i zasilacz się uszkodził czy coś tam innego

Dodane 16.08.2009 (N) 22:24

a co do czego to czy jest możliwość podpięcia drugiej karty graficznej bo wiem że da się podpiąć nawet 3 ale czy da się podpiąć gtx280 do tej czy tylko 260 bo ja mam gtx 260 (896Mb) a czy da się podpiąć gtx 260(1024Mb)

takie małe odejście od głównego tematu

do podłączenia w SLI musisz mieć dwie identyczne karty graficzne

owczarek16051992 , proszę abyś zaczął używać w swoich wypowiedziach znaków interpunkcyjnych (głównie kropkę i przecinek), a także stawiał wielkie litery na początku każdego zdania. W tym momencie, Twoje posty są mało czytelne.