Czemu przeglądarki mają problemy ze ściąganiem niektórych dużych plików

Od czasu do czasu ściągam mody do gier. Często zajmują one po kilkaset MB czasem ponad 1GB. Zauważyłem dziwną rzecz. Początkowo plik ściąga się z pełną prędkością i po jakimś czasie przesył spada, aż w końcu ustaje i trzeba wciskać “refresh download”. Czy to wina przeglądarek (akurat mam FF), wina dostawcy czy mirrorów?

Przeglądarki nie oferują zazwyczaj automatycznego wznawiania pobierania (chyba, że jakieś dodatki do nich).
Skorzystaj z jakiegoś akceleratora pobierania plików, np:

https://www.dobreprogramy.pl/Akceleratory-pobierania-plikow,Programy,Windows,185.html

Ok, ale czemu tak sie dzieje, że przesył ustaje?

Dużo serwerów jest w danych chwilach obciążane. Takie mocne serwery, gdzie można liczyć na stabilny przesył, to rzadko, chyba że do google, czy microsoftu.
Cóż, ja mam do pobierania slimjet, pobieranie z 12 krotną prędkością. Tylko w slimjet://flags trzeba ustawić wznawianie pobierania. Gigabajt ssie w dwie minuty, albo mniej z mocnego serwera.
Do firefoxa jest rozszerzenie down them all. W ustawieniach można mu zaznaczyć 10 wątków, czy wznawianie co 1 min.

Tak jest, że ściąganie plików jest skanowane przez antywirusy i tweaki. Napiszę dokładniej. Tuneup często był wymieniany na tym forum, że psuje pobierania, jest przyczyną błędów pobierania itp. Tu trzeba było pomagać, gdy końcówka dużego pliku za chiny nie dala się pobrać. Okazało się, że to robił tuneup.
Czasami adfender miał nieodznaczone skanowanie p2p, czyli pliki pobierane. Czasem w opcjach firefoxa w zakładce bezpieczeństwo było zaznaczone blokuj, ostrzegaj i sam firefox utrudniał pobieranie.
Antywirusy skanują pliki, skanują linki i tylko ogarnięci sami sobie nie blokują pobierania tego, co chcą, czyli umieją ustawić antywirusy.
To długi temat…

Sieci są często obciążone.Są użyte różne algorytmy monitorowania ruchu i wyszukiwania najszybszego serwera.Gdy dość dużo serwerów w drodze od serwera głównego do komputera pobierającego jest obciążonych jest zrywane połączenie i wtedy potrzebne jest wznawianie.Algorytmy same z siebie nie potrafią znaleść najszybszego serwera,gdy wszystkie są zawalone.Pomijając to co pisze Bogdan,oprogramowanie antywirusowe może blikować podejrzane pliki.