Czemu sponsorowane artykuły mają wyłączone komentarze?

Hej, czemu sponsorowane artykuły też mają wyłączone komentarze? Jeszcze mogę zrozumieć tłumaczenie dot. rzeczy związanych z Ukrainą/Rosją (portal jest wprost zalany tematyką z tym związaną, same clickbajtowe tematy, co dla mnie też jest moralnie niepoprawne, gdzie temat jest może w 1-2% związany z dobreprogramy.pl a temat chodliwy, bedzie kliknięcie, zarabianie na wojnie).

Wracając do tematu:

A może bym chciał podyskutować, np. czemu nie dostępna od dawna Generacja 10 (wyprzedaż starych modeli?). Albo coś pogadać o dostępności serwerów? Np. na DL580 Gen10 trzeba czekać pewnie do roku (kilkanaście sztuk chcieliśmy kupić). Na DL380 (który jakoś istotnie nie ustępuje DL580) Gen10 też czeka się 3-4 miesiące.

1 polubienie

Po to blokują, żeby uniknąć tsunami kału, że reklamy, ile biorą za artykuły, a bo tamto lepsze, itd.

Tutaj dałoby się podyskutować, może nie zauważą :stuck_out_tongue_winking_eye:

@bachus Najprawdopodobniej dlatego żeby anonimy nie uskuteczniały kłótni w komentarzach.

Pozdrawiam!

Raczej zarejestrowani narzekali na sponsorkę.

Z powodu wojny oczywiście.
Potencjalnej wojny użytkowników z HP.

Upadające medium stara się maksymalizować zyski za wszelką cenę.

Bo jakby to wyglądało, gdyby szła reklama Adata, a ktoś by opisywał, że to syf, który psuje się czasami następnego dnia po zakupie, a jak nie to i tak, większość dysków tego syfilysa ma wolne sektory po kilku miesiącach. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 polubienie

Ale przecież to jest g. prawda, że to źle potem wpływa na produkt. Takie dyskusje są zawsze i zawsze takie będą. Czy Kompania Piwowarska straciła przez bilboard „Zimny Lech”? To jest już jakieś „kuzorium” blokować komentarze pod:
– artykułami (nawet sponsorowanymi)
– pod każdym clicbajtem (zarabiajmy na wojnie, wrzucajmy jak najwięcej gówna, byle było słowo „Rosja” w temacie)
image

Gdzie te wielkie zapowiadane w WP zapowiadane z roku temu „zmiany”, jak stracił stanowisko Tomasz Machała? Może powini wrócić do pisania „znani autorzy” z grupy WP, na DP ich chyba jeszcze nie było np. Krzysztofa Suwart, Krzysztofa Majo?

Komentarze pod artykułami sponsorowanymi były wyłączane jeszcze długo przed wojną.

Osobiście uważam, że WP pójdzie śladem Onetu i pozbędzie się komentarzy całkowicie. W zasadzie to sam zysk, szczególnie tutaj. Systemu komentarzy nie trzeba utrzymywać, poprawiać. Po prostu usuwasz i tyle, sama oszczędność. A komentarze to sam trolling, obelgi, wojny jakichś internetowych mędrców i „hehe żarciki”, które są bynajmniej nieśmieszne. Nie mówiąc już o tym, jak ten system jest upośledzony.
Nie rozumiem w takim razie oburzenia, że je wyłączają. Jak dla mnie „jedna bestia mniej”.

Zebyś nie wyrażał swojej opinii o Sponsorach.
Płacą więc wymagają byś ich rekamy nie komentował.
Ty masz kupić a nie dyskutować czy warto.

Na teksty sponsorowane redakcja nie ma wpływu. Sprzedaż chce to wyłącza komentarze, nie chce - to zostawia. Co, jak i dlaczego - pozostaje się domyślać :wink:

Ależ ja nie mówię, aby modyfikować treść tekstów sponsorowanych - jest dziwne, że nie można o nich rozmawiać.

Od kiedy temat wojny Ukraina/Rosja, zauważyłem, że coraz to częściej wyłączane są komentarze na DP. Szkoda. Boją się trolli. Dla spokoju lepiej wyłączyć komentowanie, co zrozumiałe.

Nawet tu wyłączyć komentarze:

A po co komuś komentarze pod artykułami? By ktoś miał sie gdzie wygadać? Czy tak naprawde innych obchodzi czyjas opinia o jakimś tekście?
To nie telewizor gdzie czyjes opinie o nim mogą być przydatne.
Jeśli to co napisał autor artykułu uznam za „śmieciówkę” to przegladajac ponownie portal, nie zwracam uwagi na jego nastepny tekst.