Czemu ta czerwona dioda na komputerze się świeci?


(1337xeuron) #1

Hey, wczoraj kupiłem komputer podłączyłem go all ok i od czasu do czasu gdy sie zapali lampka wali cos w komputerze i to dość głośno takto to cicho chodzi gdyby nie te stuki. Macie jakieś pomysły?


(Semtex) #2

Twardy dysk? Może wprawia w rezonans obudowę. Podaj specyfikację sprzętu. Otwórz bok, i posłuchaj co hałasuje :stuck_out_tongue:


(1337xeuron) #3

http://pokazywarka.pl/ifulns/ masz probowalem nadsluchac ale nie moge sie domyslec …


(Semtex) #4

Raczej na pewno dysk, gdy miga dioda to dysk zapisuje/odczytuje, wtedy słyszysz hałas, otwórz bok, jak mówiłem, i pobierz jakiś plik, zobacz czy dioda=hałas :slight_smile:


(1337xeuron) #5

Ta z przodu na obudowie jak mrugnie to w kompie cos walnie jak nie mrugnie to nie walnie a jak dysk to co? zepsuty czy co? przeciez wczoraj kupilem komputer


(Semtex) #6

Nie, wątpię aby był zepsuty, buda przenosi drgania i działa jak membrana, zrób zdjęcie środka i daj link do niego :slight_smile:


(1337xeuron) #7

Dam Ci w niedziele bo jade do cioci właśnie pod wieczór zajrzyj narazie dzięki za pomoc


(Voxal) #8

Jak widze Twój dysk to Seagate ST31000340NS. Po krótkim wyszukiwaniu trafiłem na mase testów tego dysku. Wynika z nich że jest to dysk serwerowy, owszem niezawodny za to prądożerny i dość głośny. Tak jak Semtex proponuje sprawdz mocowanie. Czy awaria wchodzi w gre? kto wie w końcu to dysk technologicznie z 2007 roku.


(Atronics) #9

dysk pracuje i to normalne :slight_smile:

http://www.pcworld.pl/testy/opis/DTD000034-Seagate_ST31000340NS.html


(JNJN) #10

Nowy komp, to może robi aktualizacje, indeksacje,defragmentacje i pracuje.

 

Często przy starcie tak hałasować potrafi napęd DVD.


(1337xeuron) #11

thx wszystkim za pomoc Like it all