Czemu u Was nie ma programów inżynierskich CAD

Witam

Nie znalazłem nigdzie tematów na temat programów inzynierskich CAD. Wydaje mi się, że tez powinny być umieszczone tego typu programy i na forum powinna sie pojawić na ich temat dyskusja. W Polsce mamy dużo ludzi, firm które by się zainteresowały czyms takim

CO WY NA TO??

Pozdrawiam

Wnęku

No programy z serii CAD oraz CATIA należą do jednych z najdroższych programów no i w obsłudze są bardzo trudne lecz nie mówię że nie do nauczenia się lecz po co przeciętnemu użytkownikowi PC taki program :stuck_out_tongue:

Bawiłem się już takimi programami i powiem że jak dla mnie to szkoda mi czasu na obczajanie ich działania no i ogólnie programy tego typu mają duże wymagania sprzętowe.

No ale może ktoś kiedyś przedstawi nam tu jakiegoś Tutka CAD :stuck_out_tongue:

przeciętnemu użytkownikowi kompletnie nie potrzebne, ale czy forum powinno być tylko dla przeciętnych?

Raczej programy te nie są do bawienia a do poważnej pracy projektowej.

wykorzystywane są w przedsiębiorstwach a przeciętny użytkownik lub student może je wykorzystać do zrobienia jakiegoś projektu do szkoły lub na zaliczenie.

nie chce mi się wierzyć, że z forum nie korzystają uczniowie techników i studenci uczelni technicznych.

Wiesz oczywiście CATIA, pro/e, Unigraphix to są programy drogie i wymagajace ale tego typu programów jest całe mnóstwo i są dużo tańsze ( a nawet są jakieś darmowe wersje) a ludzie o nich nie wiedzą, więc ja uwarzam że takie forum jak to powinno tez pisac o tego typów programach.

Pozdrawiam

Wnęku

Więc jeśli ktoś będzie zadawał pytania lub czegoś będzie potrzebował to będą tematy, ale po co na siłę prowadzić dyskusję na temat który nikogo nie obchodzi?

hehehe…

popatrz na podpisy ludzi na forum, mają kompy które wykorzystują max.50%, a ty piszesz o wymaganiach takich programów :wink:

wneku jak ktoś ma problem to może zawsze napisać, można coś zawsze wymyślić :smiley:

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Blackrider a skąd wiesz, że to nikogo nie obchodzi??

Mi chodziło żeby w miare możliwości można było pisać coś na ten temat, pozatym, żeby w pobieralni tez były jakieś instalki trialów czy darmówek bo ludzie w Polsce sobie nie zdają sprawy co można zdobyć i co można zrobić tego typu aplikacjami. Zauwarzyłem, że tutaj umieszczacie programy piszecie ciekawe posty na różne tematy. Np dla mnie jest rzeczą nienormalna pobieranie porgramu związanego z zarządzaniem np. Gabinetem lekasrskim, a dla Ciebie blackrider może być coś dziwnego zainteresowaniem modelowaniem 3D. MI tutaj głównie chodziło żeby programy dla inżynierów umieszczać tutaj i jestem pewien, że zaraz pojawiły by się posty na ten temat. Jedynym dużym forum poświęconym między innymi programami inżynierskimi jest CAD.PL ale ten portal został stworzony przez Autodesk więc wiadomo jakie można tam znaleść informacje (oczywiście nie zawsze).

Więc przepraszam, jeśli kogoś uraziłem moimi głupimi wywodami. Podoba mi się to forum a przede wszystkim pobieralnia dużo tutaj ciekawych programów znalazłem, więc pomyślałem że fajnie by było gdyzby tutaj też były branży budowlanej, mechanicznej, itd.

Pozdrawiam

wnęku

Złączono Posta : 20.03.2007 (Wto) 21:29

Aha i niech Śmoc będzie z Wami :smiley:

Ja tylko pytałem, a słyszałem, że nie ma głupivh pytań są tylko głupie odpowiedzi.

wneku skoro tak bardzo ci na tym zależy żeby przyciągnąć userów do takich zagadnień to załóż temat zrób przegląd programów CAD jakieś sugestie co do ich funkcjonalności itp itd …

na pewno nie zginie a i przydać sie przyda

chętnie poczytam ;] mimo iż jedyny program z jakim miałem do czynienia to MegaCad;]

pozdr :roll:

Po prostu jeśli ktoś coś chce to pisze i tyle.

Przecież na portalu jest dział z programami typu “CAD” wystarczy troszkę poszukać.

Proszę bardzo:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=65

OK może masz rację źle nazwałem post. MI chodzi o modelowanie 3D dla inżynierów. Nie autocady bądź alternatywy jego wszelkiego rodzaju intellicady

czyli solidy, catie, itp.? Przyjacielu ciężko rozmawiać o programach, których nawet trialów nie ma :frowning: i dlatego powstają serwisy typu CAD.pl czy inne, które zakładają prof dla prof, a z drugiej strony… trzeba by zrobić dział o programach muzycznych i jeszcze wielu innych.

Dlatego moim zdaniem tak jak nie było potrzeby zakładania osobnego działu o Viście tak i z tym wydaje mi się pomysł nie trafiony. A co do promocji… zawsze możesz zaproponować artykuł: “nowa Catia za jedyne 5…0$” :wink: :lol:

RIK a słyszałeś o SOLIDACH typu , Alibre, Inventor, Solid Works, Solid Edge, Alibre, Inventor, T-flex itd.

Są już wersję Trialowe a nawet jakies wersje okrojone darmowe przykładowo Alibre Express, COCreate OneSpace Modeling PE, więc one już są dostępne dla normalnego śmiertelnika za darmo a nie za kilkanaście tysięcy euro :slight_smile:

nie

:mrgreen:

chętnie zobaczę, wypróbuję…

po prostu wortal a forum to dwie sprawy i zobaczę artykuł to może… a na forum temat typu: nowy program taki a taki?? może dogadaj się z modami i w sprawdzonych poradach czy gdzieś umieścić linki z opisami… dlaczego nie :roll:

ale

to :? i tak z resztą nie zrobią bo ma być nowa wersja forum :twisted:

:wink: