Czemu WMC pokazuje mi tylko okładki przy pierwszy utworze?

Mam taki problem jak i wiele innych…:, / czemu niemam okładek w vistowskim WMC? w xp mce wystarczyło, że do katalogu z muzą wstawiłem JPG z nazwą folder i już pięknie grało i wszystkie pliki śmigały z okładką a tu tylko mp11 pokazuje mi okładki, choć i tak poszalał i niektóre mam czarne…: / jak macie jakiś pomysł na ten problem śmiało:) czekam na pomoc! !!

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 0:40

żeby WMP 11 pokazywał okładki zawartoś foderu (albumu) muzycznego musi ściśle odpowiadać danemu wydaniu muzycznemu.

:slight_smile:

żeby WMP 11 pokazywał okładki zawartoś foderu (albumu) muzycznego musi ściśle odpowiadać danemu wydaniu muzycznemu.

:slight_smile:

A okładki skąd?

U mnie te albumy co są ‘fabryczne’ same się doczytują z netu.

Spróbuj wyłączyć opcję Automatycznego Pobierania Danych O Multimediach

Te pliki odpowiadają za wyswietlanie zdjęcia (okładki)

589d94eb65ff2738m.jpg

Pozdrawiam

Sam z neta ściągam… Na Google wpisuje płytę i wykonawcę:) ja specjalnie przerabiam tagi pod siebie…Tzn. np. gatunki wpisuje polski hip hop zamiast po prostu hip hop:)

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 1:13

Spróbuj wyłączyć opcję Automatycznego Pobierania Danych O Multimediach

mam ją wyłonczoną:(

Też lubię porządek z muzyką.

Dla polskich wykonawców brakuje informacji w międzynarodowych serwisach wyszukiwawczych, dlatego taki jest problem. Właśnie zrobiłem jedną okładkę ręcznie wg. tego schematu co Ci podałem.

Strasznie pracochłonna robota :frowning:

widze że niema odzewu:(

Bo z tym rzeczywiście jest trochę kłopotu.

Wszystkie dane o płytach pobierane są z serwisu metaservices.microsoft.com - jeśli chodzi o muzykę zagraniczną to wszystko jest OKi ale z polską muzyką jest tragedia.

Nawet nie da się wpisać i wysłać danych podobnie do serwisów CDDB - wpiszesz dane a WMP nie wyśle ich do metaservice tylko gromadzi te dane gdzieś na dysku :frowning:

Pozdrawiam

PS walczę z tym - jak coś wymyślę napiszę :slight_smile:

Dziękuje za uwagę i zainteresowanie plgracz to miłe…:)Ja troche przeszperałem system…I musze ci powiedzieć, że choć mp i wmc są integralne w viscie bardziej niż w wmc2005, to i tak tworzą oddzielną bibliotekę obrazków… Jeszcze tego sam nierozpracowałem

C:\Users\AtoooM\AppData\Local\Microsoft\ehome\Art Cache - skrót do okładek zapisywanych przez mc a w katalogach wyżej są dane mp i inne jak źródła…Kasowałem, wgrywałem pojedyncze utworki tworzyłem okładki…Działają są i pokazują się, choć kiepskiej, jakości: /, robią się miniatury, ale…Po instalce new wina okładki i utworzeniu new biblioteki problem powrócił:/

…narazie sprawdzę cosik innego na ang. stronce znalazłem podobny problem czarne okładki…Znalazłem też tam program MP3 TAG TOOLS jeszcze niesprawdzałem, ale chyba można w nim wrzucać okładkę wprost w plik mp3 Tag, że kiedy plik pokazujemy, jako miniatury to widzimy okładkę płyty…A to by załatwiło mój problem…Pazdro odezwę się jak to sprawdzę…Musze lecieć mam egzamin:):confused:

jezeli masz plik z okładką (okładke na stronie) to ją kopiuj, w WMP zaznacz utwory z całej płyty i naciśnij lewy klawisz myszy i wybież wklej pliki multimedialne czy coś takiego i już masz okładki w plikach.

Bardziej konkretnie i czytelniej proszę :slight_smile: W WMP w bibliotece jakoś nie znalazłem tego

@plgracz

sorki, więc jak już zaznaczyłeś w WMP wszystkie utwory to kliknij na tą szarą okładke (domyślną windowsa) prawym klawiszem myszy i naciśnij paste album art (mam wersje ENG)

Już znalazłem DZIĘKI WIELKIE :slight_smile:

Jakież to proste a jak trudne do znalezienia :slight_smile:

Niestety aku1983 to nie jest odp. na mój problem…Też tego próbowałem i nie działa nadal we mc mam problem z okładkami jak wyżej opisałem:/okładki i tak znikają po 1 utworze:((

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 9:36

a i jakość tych okładek jest kiepska 200x200:(

Jeśli dobrze skonfigurujesz i opiszesz dane w bibliotece WMP i wkleisz okładkę w sposób opisany przez AKU1983 to pozostaje Ci jeszcze wykasowanie ETHUMBS_VISTA.DB oraz ponowne uruchomienie Media Center.

Co do jakości okładek - wklejaj większe a WMP sam je przekonwertuje.

Pozdrawiam

Tak wygląda to u mnie

ebf3c7021f5bd6c3.jpg

70f0b101aaaeee8e.jpg

Widzę, że u ciebie też są małe, a ja i tak wklejałem okładki o rożdzielczości500x500 300x300, bo takie mam najmniejsze:) to i tak je mp zmniejsza do 200x200 folder i 75x75, smal album:) są one widoczne w folderze z mp3 dopiero jak włączysz w win pokaż wszystkie pliki:) sprawdźcie:)…A co do mojego problemu to już mam rozwiązanie:) ten program, o którym wspominałem pozwala mi wklejać \dowolnej wielkości pliki JPG wprost w pliki mp3 a nie w katalog:) tak ze jak klikniesz widok miniatur w folderze z mp3 to nie widać ikonki pliku tylko okładkę tak jak w standardowych plikach muzycznych, które udostępnia win po instalacji:) pewnie wiecie, o czym mówię 3 płytka po prawej od tej, która jest aktualnie zaznaczona na pierwszym fotce:) pzdro:) p.s. wklejam kilka linków do zaj fajnych angielskich stron o mce:) mnóstwo ekstra pluginów:) i link do programu:)

-)http://mediacenter.mattgoyer.com/archives/2006/11/02/1186 forum o podobnym problemie

-)http://www.mcesoft.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=83&Itemid=150 - link do programu:) polecam gorąco trochę będe miał roboty ponad 800 albumów :o

-)http://thegreenbutton.com/forums/thread/102711.aspx kolejny bajer:)

PZDRO DLA WSZYSTKICH POMOCNYCH OSÓB A NAJBARDZIEJ DLA plgracz! !!

A o jakim programiku mówisz?

Mp3 Tag Tools v1.2.008 tak się dokładnie zwie:) pisałem w moim wcześniejszym duuuużym poście:) podałem bezpośredni link ten drugi:)pzdro:)

THX - ja korzystam z TAG Scanner (rosyjski wynalazek) i też wkleja okładki do tagów.

Pozdrawiam

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 14:14

To teraz Cię pocieszę - WYŚWIETLAJĄ SIĘ miniaturki dla poszczególnych utworów. Jak to zrobić?

TAGI trzeba edytować w WMP bo ta małpa ma jakąś dziwną interpretaję TAKów

Pozdrawiam

Mam dodatkowy problem a raczej dziurę ze strony Microsoftu…Okładki się wyświetlają owszem( oczywiście te, co wkleję za pomocą programu…Tylko, że po przełączeniu pilotem na inny utwór nie działa(okładki znów znikają), ale gdy cofnę spowrotem, pusze ten utwór od początku to okładka już się pokazuje, co ciekawego jeszcze odkryłem, że ten sposób na przeciągnięcie okładki w wmp działa, ale tylko w połączeniu z plikami wma:)>:/ korporacja chroni swoich…Okładki działają i pokazują sie dobrze tylko z plikami wma…Sami sprawdźcie z mamą…:)Taki żarcik:) pzdro…Chyba pozostało mi czekać na łatę…:/A co do tw problemu…Pomyśle…I nie radze ci używać zawansowanej edycji tagów, bo pochrzanisz je sobie…Strasznie je gubi jak masz koło 500-set płyt w bibliotece…Np. gatunki wpisuje w połowowie zaznaczonych utworów, jako other, kasuje nazwy artystów…itd ODRADZAM…pzdro:)fani mce:)