Czemu wróciliście z visty do windows xp?

Ot taki luźny temat. Ciekawi mnie czemu ludzie wracają do xp. Odrazu zanczaczam nie chce tu wywoływać kolejnych fanboyowskich wojen vista vs xp chce tylko czystych i przejrzystych postów dlaczego wróciliście do xp. Jeżeli pojawi się chociaż jeden post, że xp stary i syf a vista to przyszłość itp. To uprzejmie poproszę adminów o zamknięcie tematu i przeniesienie do kosza. Jeżeli taki temat już był to przepraszam ale nie znalazłem :slight_smile:

Może dlatego:

Vista ciągle pyta o prawa administratorskie, co może być drażniące (ponad pół milona (ewentualności) razy może o nie zapytać)

Wcześniej programy nie były pisane pod ten system, teraz to się zmienia

Kwestia przyzwyczajenia.

a ja nie wrocilem do xpka-wolę vistę na moim sprzęcie.

Jednym z powodów może być to, iż Vista, jak tylko sie pojawiła, sprzedawana była wraz z wkomputerami, laptopami, które nie spełniały wymagań systemu (np. w sieci sklepów na A… widziałem jakiś czas temu laptopa z 512 Mb ramu z licencją na Vistę bez możliwośi zmiany na XP). Sam też rok temu kupiłem laptopa Acer z 1GB ramu na Viście. Na poczatku byłem zadowolony - bo ładne :), z czasem zdegustowany - bo na takiej ilości RAM wolne a wystarczyło dołożyć 100zł i kupić 2 giga i okazało się, że nie jest wcale takei złe:). Medialna nagonka na Vistę i “vox populi” też robią swoje. Jak się ciągle słyszy, że to takie złe, takie wolne i takie awaryjne to większość prędzej czy później dojdzie do wniosku, że może faktycznie tak jest. Zresztą sam fakt, iż Microsoft przyznał, że Vista nie jest ich najlepszym produktem też coś znaczy. Tak czy owak z Visty jestem zadowlony i nie mam zamiaru płacić podwójnie za system przechodząc na XP

a wróciłem z visty na xp bo vista była nie zbyt wydajna.Dodam ze mam lapa Acera Extensa 5220 Intel celeron 1,7 1 GB ram i karte zintegrowaną intela 386MB

laptop dell z oryginalną vistą osiagał po WiFi szybkość łącza około 80% tego co starszy laptop też dell z xp. czekałem na SP1 do visty , ale nic się nie poprawiło. zmieniłem w nim system na xp i problem z niepełną szybkością łącza zniknął. na obu laptopach jest teraz takie same. na jednym laptopie mam kartę intela ( tym starszym o rok) a na drugim kartę della. początkowo myslałem że w karcie tkwi problem , ale niestety u mnie problem tkwił w viście.

na obu laptopach szyfrowanie WPA2 personal AES od samego początku . jeszcze jedna mała uwaga przy tym szyfrowaniu w viście przy uruchamianiu laptopa z uspienia nie zawsze chciał się włączyc internet.

Niestety nie mam takiej możliwości… Niby mam business, więc można by kombinować, ale w firmie to więcej zachodu niż tłumaczenie niż…

A trzeba bylo kupić XP 64bity…

ja wróciłem na xp przynajmniej do czasu siódemki czy na stałe się okażę bo :

wnerwiało mnie czekanie nawet 30 min na uruchomienie się instalatora jakiegoś programu

komputer chodził jak muł (c2d e8400 2gb ramu i radeon hd4850)

-rozplanowanie katalogów i instalacja w wersji x64 to porażka (do tej pory nie potrafię się przyzwyczaić do zmian, które wprowadził microshit odnośnie moich dokumentów folderu pobierania itp. A najbardziej wnerwia mnie to, że mamy program files i program files (x86 ) czysty debilizm )

  • ciągłe mielenie dysków (nawet po wyłączeniu indeksowania )

  • nie działające wyłączanie dysków po określonym czasie (zakładka wygaszacz ekranu> zasilanie>wyłącz dyski po) a moje dyski swoim hałąsem potrafią doprowadzić do szewskiej pasji.

  • niedopracowany aero który zajmuje większość ekranu

  • ikony które same z siebie zmieniają swój rozmiar

  • inne wnerwiające żeczy

mi obojętnie, ale spotkałem się z kilkoma naprawde fajnymi grami, które na viście nie chodzą

chociaż Vista ma swoje plusy

Opuściłem XP na rzecz Visty na bardzo słabym sprzęcie.