Czemu wszystko co nowsze jest gorsze? (Firefox)

Bardzo długi czas używałem Firefoxa 56 i ostatnio nie mogłem się zalogować do forum, więc w końcu postanowiłem go zaktualizować do najnowszej wersji…
I wiedziałem, że coś będzie mnie mocno wkurzało.
A jakże - mając Firefoxa i Chrome, Firefox miał tak piękne i płynne przewijanie tekstu, po prostu miodzio, że na Chrome nawet nie chciałem spoglądać.
No i oczywiście musieli to zrypać.
Teraz właściwie nie ma już w najnowszym różnicy, już przewija lekko skokowo, prawie tak jak w Chrome.
O i jeszcze widzę, że obecnie Firefox pożera dwa razy więcej pamięci niż stara wersja, ręce opadają…
Do kitu z tym…
A i oczywiście przy tym samym Ublocku, teraz jest o połowę więcej reklam…fajnie.

Ja widzę inaczej. U mnie FF lepiej. To są moje dodatki:

A to są ustawienia do płynnego przewijania: Yet another smooth scroll:
Możesz ustawić 3 profile.

A co do RAM to bierze ile może , po to jest.

Gdzie jest teraz ta funkcja „dopasuj” bo nie mogę znaleźć?

? co dopasuj?

No po jej włączeniu otwierało się okno z którego można było sobie przeciągać skrót pobrane i ustawiać szerokość ikon i tak dalej…

więcej narzędzi , pierwsze z góry

OK dzięki o to właśnie chodziło…
A ten dodatek do przewijania można tak ustawić, żeby nie było żadnego skoku, czyli idealnie gładko przewijał…bo kiedyś robiłem takim dodatkiem w Chrome i niestety nie wygładził tak jak miał Firefox.

Zrób te ustawienia jak na zrzucie. Będzie gładko / przyspieszenie możesz sobie zmienić, /ja używam tracballa/ ale rolka OK

Dobra, dzięki.
Bedę wałczył.
Nie wiem tylko po jakie licho psują coś co działało idealnie bez żadnych dodatków.
Przy dodatku to wyłączyć to systemowe gładkie przewijanie, czy zostawić i będą dwa na raz?

Nagrałem FF w kwietniu:

Inna sprawa, że to samo W FF na windowsie zabiera 6 GB, RAM, a na linuxie 2 GB

No wyłączyłem dodatek i jest kulawo. Nie idzie tego przewijać.

Oni nazywają to „rozwojem”…

1 polubienie

No jest niby lepiej…nie do końca, ale lepiej niż goły Firefox.
Śmieszny ten „rozwój”.
Miałem parcie na nowy TV, ale jak zobaczyłem nowego LG z wszystkimi bajerami jak wygląda obraz w domu z dekodera CP, i regulując cały dzień obraz, żeby uzyskać naturalność twarzy a nie jakieś maski obsypane pudrem…to przeprosiłem się z moim starym Philipsem, gdzie mam podłączonego w opcji PC i wszystko naturalne, bez przekłamań koloru, ostrości i świecących krawędzi…rozwój.

Pytanie czy 56 nadpisałeś od razu 89? Jak tak to raczej z profilu zrobiła się kaszanka / siekanka-rąbanka do eksportu co jeszcze działa (cookies/loginy+hasła/historia/zakładki/konfiguracja dodatków jakie miałeś już w formacie WebExtension).

Aktualizacja automatyczna tak starej wersji robi się etapami:

56.0.X :arrow_right: 72.0.2 :arrow_right: 89

Wtedy pewnie są najmniejsze straty w konfiguracji / działaniu - przy bardzo starym formacie haseł może jest coś pomiędzy 72 (jak nie uporali się z konwersją przy aktualizacji automatycznej).

1 polubienie

Nie musisz instalować dodatków jeżeli chcesz sobie dopasować scrollowanie do tego
jak jest Tobie wygodnie, wpisz w FF
about:config
i wpisz mousewheel

Tam możesz dostosować wartości. Płynne przewijanie jest domyślnie włączone
general.smoothScroll.mouseWheel true

Jak chcesz bardziej upłynnić to masz opcje

general.smoothScroll.mouseWheel.durationMaxMS
general.smoothScroll.mouseWheel.durationMinMS

opcje dla skoków itp

Akurat FF z każdą nową aktualizacją jest coraz lepszy, chociaż mendy schowały/zmieniły miejsce do robienia zrzutów (przycisk).

Ale rzeczywiście przewijanie w chromie jest okropne :smiley:

1 polubienie

Ten z menu kontekstowego przenieśli nad dodatki i nad „źródło strony/zbadaj element” (a pod „zaznacz wszystko”).

osobny buttonik można dodać z „dostosuj pasek narzędzi” i wyciągasz sobie na wolną przestrzeń „zrzut ekranu”, widać po czasie spływało im, że 99% usuwało domyślnie wyciągnięty button.

Akurat jak robiłem aktualizację to najpierw wskoczyła właśnie do 72 a dopiero po instalacji zgłosiła się najnowsza.
Wszystko bardzo dobrze zmigrowało wraz z moimi ustawieniami, jak usunięte podkreślenia w menu, wszystkie hasła i dodatki, których miałem tylko kilka i wyłączył się jedynie Stylish.
Więc tutaj nie mam się do czego czepić.
Dzięki za podpowiedź @aesereht możliwości ręcznej modyfikacji płynnego przewijania.
Bedę próbował, może faktycznie da się poprawić.
Dodatek robi jednak też robotę…ustawiłem go dokładniej i jest nawet nieźle.
Trochę „haczy” jak jest dużo reklam, ale na to to chyba nie ma rady.
Podpowiedzcie jeszcze, czy warto zamienić uBlocka na coś innego bardziej mocno czyszczącego reklamy…

Pod Windowsa x64 polecam Waterfox Classic