Czemu WU pcha na siłę starego Skype?

Mam pobraną i zainstalowaną najnowszą wersję Skype, a WU na Win 7 nadal pcha w aktualizacjach Skype 7.3 :X

Dodaj do ukrytych aktualizacji i temperatura powinna Ci spaść .
SKYPE 8 ? 7.40.0.151 i koniec !

Nie spadnie ostatnio ukrywałem, to wpycha jeszcze starsze i z chyba z 6 wersji tak ukrywałem - zanim zniknęło z listy na dobre.

Podobnie z Silverlight, też proponuje w opcjonalnych jakieś starsze wersje przy ponownym skanowaniu i ukryć trzeba pewnie więcej niż z 6 starszych wersji skype.

Spadnie ! Że też mnie to się nie chce przytrafić ? SKYPE z WU ?

U mnie żaden bo nie używam, a chciałem sobie ukryć te dwa zbędne programy z listy opcjonalnych aktualizacji - bez ich instalowania.

Tylko Skype pobiera Windows Update? To jakiś cud…

Można ale jak widać proponowana jest wersja 7.3 a jak ją ukryjemy to po kolei coraz starsza.

Pobiera i Skype i Silverlight tylko wtedy, jeżeli w WU dla Windows 7 włączymy opcję pobierania aktualizacji dla innych produktów Microsoft, które tak nawiasem służą także do aktualizacji Office.

Skype ogarnęli (brak wciskania jeszcze starszych po ukryciu 7.3), Silverlight nie; wciskają po ukryciu starszą wersje i tak z 14 razy:

A po 14 razie? Ja mam problem taki, że W7 nie współpracuje mi z internetem o prędkości powyżej 100Mb/s i mi rozłącza Realtek Gb. Przez to jestem skazany na Windows 10. :angry:

Po ~14 razie mam już tylko ważną aktualizacje do Excel Viewer (Libre rozwalał plik *.xls) z 2014:

  • Dodatek Service Pack 3 (SP3) dla programu Excel Viewer 2007

i dwie jakieś opcjonalne z lutego 2018:

  • 2018-02 podgląd comiesięcznego pakietu zbiorczego aktualizacji jakości dla systemu Windows 7 w architekturze x64 (KB4075211)

  • Aktualizacja systemu Windows 7 dla komputerów z procesorami x64 (KB2952664)

A jaką prędkość internetu i kartę sieciową? Bo ja realtek pci gbe i 250Mb/s internet i mi rozłącza go. A jak nie, to nie przekracza tych 100 Mb/s.