Czemu wyskakuje komunikat o sterowniku ekranu?

Co kilka dni pojawia mi się komunikat że “sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność”. Wtedy też na chwilkę gaśnie ekran laptopa (ponad 3-letni lenovo Y550). Sprzęt posiada system windows 7 kartę graficzną geforce GT 130M. Dzieje się tak przeważnie wtedy kiedy oglądam filmy HD ale zdarzało się już że ten komunikat wyskakiwał w czasie normalnego przeglądania stron internetowych. Poza tym nic niepokojącego się nie dzieje. Tylko co kilka dni te pojedyncze komunikaty (jeśli już się pojawia to tylko jeden na cały dzień). Czy mam zwaloną kartę graficzną czy tylko coś jest nie tak ze sterami?

Zauważyłem że te komunikaty zaczęły się pojawiać odkąd stary sterownik zastąpiłem nowszą wersją. Nie wiem jednak czy miało by to znaczenie. Może chodzi o to że teraz mam sterownik nvidia pod konkretną kartę a nie dodatkowo pod konkretny model laptopa? Tamten stary sterownik nvidia miałem na oryginalnym CD który dostałem wraz z windowsem 7 upgrade od Lenovo. Na tym CD widnieje nazwa mojego lapka i jego model.

Proszę o radę.

Gothicman24 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.