Czerny ekran i blue screen

Witam wszystkich,

Mam poważny problem z lapkiem. Mam Toshibe L500- 138 na którym zainstalowany jest system windows 7 prof. z uczelni (MSDNAA). Wszystko chodziło ładnie do wczoraj. System został normalnie zamknięty a przy ponownym uruchomieniu pojawia się ekran ładowania systemu i po nim albo czarny ekran z dużym pikselowatym kursorem albo blue screen i wywala od nowa. Za którymś razem wyświetlił się komunikat czy włączyć naprawę ale nic nie daje. Postanowiłem odpalić instalację window 7 z płyty przy rozruchu. Na początku wczytuje dane i pojawia się okno starting windows. Po chwili pojawia się ponownie czarny ekran z denerwującym pikselowatym kursorem.

Nie wiem za bardzo co zrobić. Niby jest gwarancja ale przed wysłaniem chcaiłbym spróbować to naprawić.

  1. Czy istnieje taki program aby był bootowalny z płyty, sprawdzający dyski twarde?

  2. Czy istnieje możliwość podłączenia dysku z lapka do komputera stacjonarnego celem zgrania kilku rzeczy i sformatowania partycji c:?

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

Co do drugiego pytania to może ściągnąć linuksa Ubuntu i odpalić w wersji live czyli bez instalowania. Wtedy do lapka podłączasz dysk zewnętrzny i zgrywasz ważne pliki.

Co to błędu to może być jakiś wirus.