Czerwona lampka, piszczy, nie uruchamia kompa

Witam, komputer mam odkurzony, wyczyszczony, wymieniona bateria, wtyki dobrze włożone, niestety, po włączeniu świeci na czerwono, piszczy sygnały, czasem po kolejnej próbie uruchomienia to jeszcze głośno chodzi jakby wiatrak, aby wyłączyć trzymam dłużej power, proszę o pomoc, co mam zrobić aby teraz na weekend komputer działał, komputer jest paroletni bez awarii, składak

Sprawdź podłączenie karty graficznej i innych wtyków do płyty głównej.

Spróbuj odpalić go bez obudowy. Oczywiście na własne ryzyko.

A może coś z zasilaczem, może nowy kupić?

Hej,

  • A możesz napisać, jaką płytę główną posiadasz?
  • Jaki schemat mają te piknięcia? Na przykład 3 krótkie i jeden długi.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Plus co się wcześniej z komputerem działo?

Dokładna konfiguracja kompa + zasilacz, odczyt typu z jego obudowy.

Osłuchaj co tak hałasuje?

![WP_20170812_08_26_45_Pro|281x500](/uploads/default/original/3X/8/2/821f5f3993161715f26b327b9da84c10b7533454.jpg)

To wygląda na jakiś firmowy komp - odczytaj typ i podaj.

Plus jw.

Czerwona lampa, to możliwe, że dysk pada?

Obraz na ekranie się wyświetla? do biosu możesz wejść?

Pamięć ruszałeś? może źle wsadzona?

Nie odpala, nie mam jak wejść, mam filmik co słychać ale,nie można go tu wstawi©, komp to składak, niestety, wujek nie żyje, teraz weekend i brak kompa, tylko mam telefon do netu

Dysk i napęd nie są niezbędne do uruchomienia komputera, możesz je odłączyć na próbę. Nie widzę slotów na RAM i samych pamięci, ale jeśli masz dwie wyciągnij jedną z nich lub zamień je slotami. Odłącz wszystkie wtyczki i podłącz ponownie dla 100 procentowej pewności.
Raczej dużo więcej nie można zrobić bez testów na innych, na pewno sprawnych podzespołach. Sam komputer to jakiś biurowiec w małej obudowie SFF.

Komp jest teraz w serwisie balta w gdyni, dysk i pamięć walnięte, zasilacz dobry, czekam na odbiór kompa, z dysku przegrywają zawartość starego, nowy dysk i pamięć plus robota 420 zeta

W/g mnie kompletnie nie opłacalna naprawa takiego kompa - Twój wybór.

Na nową skrzynkę ok 1700 brak całości, raty odpadają, więc ten ile pochodzi i zbieram na nowy, a czemu tak uważasz że nie warto, wszystko inne jest ok, teraz i jakaś gwarancja będzie na wymiwnione sztuki

Bo podejrzewam, że taki sam sprawny kupisz za max 300,00 zł.

Zależy jakie parametry. Biurowca z C2D, 4GB RAM, dysk 250GB można kupić już za 100zł, sprawnego. Starych typów pamięci się nie kupuje nowych, kosztują majątek.
Za niewiele więcej masz cały komputer z i5… http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6755631091

Zapiszę sobie link do sprzedaży, właściwie to można kupić i taki zamiast nówki, jak ten mi padnie to zgłoszę się po kompa,dziękuję