Czerwone diody na rtx 3070

Cześć co jakiś czas na mojej karcie migają 2 czerwone diody zaraz przy kablach od zasilania, karta 3070 asus rog strix oc, zasilacz be quiet straight power 11 750 W gold plyta aorus b550 elite


Dodam że karta normalnie pracuje gram po kilka godzin w cyberpunka na ultra, po 100 fps temperatury w normie max 50 stopni widziałem

Jedna sekunda, dosłownie jedna sekunda w google.
https://rog.asus.com/forum/showthread.php?121785-ASUS-GeForce-RTX-3070-8GB-ROG-STRIX-GAMING-OC-Blinking-red-led-at-the-powerconnector

Dzięki za link do innego forum, jak dobrze że nie ma tam odpowiedzi tylko inne osoby które mają ten sam problem.

A w instrukcji nie ma informacji co pokazują te diody? Jeżeli nie ma, to można napisać emaila do Asusa. :slight_smile: Tam wyjaśnią…

Nie znalazłem takiej informacji w instrukcji ani faq. Ciekawe czy asus coś odpisze, bo na ich forum wisi kilka takich tematów do różnych kart i jakoś nikt się nie kwapi wyjaśnić.

@Michu097 Próbowałeś aktualizować firmware w tej karcie? Na stronie producenta jest świeży z 14 grudnia.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Nikt cię nie prosił. Możesz się rozejść i nie wywoływać kolejnej bezsensownej pyskówki, bo znowu nie masz nic wartościowego do powiedzenia.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Nie wiem, czy to to, ale przeczytaj ten wątek


i pobierz oprogramowanie AURA, może da się to tam zmienić
https://www.asus.com/campaign/aura/download.php

Chyba 1 link od Asusa. translator:
Obwód jest wystarczająco szybki, aby wychwycić stany nieustalone, które powodują zbyt niski spadek napięcia na szynie. W takim przypadku czerwona dioda LED zaświeci się, wskazując na problem z zasilaniem.

Czytać nie potraficie, czy jak>??
W skrócie zasilacz nie daje rady, i coś może stać się w przyszłości.

Tylko że podobne problemy zgłaszają ludzie od goldów seansonic po corsairy… ciekawe…

Tylko odpowiedziałem, fajne gold, a pod maską?Zasilacz Della ważył u mnie z 5 kg , ten co mam modecom carbon z 3,5-4kg, a wziąłem do reki jakiś nowy silentium to może 2. Ja wiem, ze wga nie jest wyznacznikiem, aleee

@Michu097 dodatkowe zasilanie do GPU masz puszczone jednym przewodem czy dwoma? Z tego co widzę Twój zasilacz ma możliwość podpięcia czterech PCIe, z czego dwa są na wspólnym kablu. Jeśli podłączyłeś “wspólnym”, to warto zamienić na “osobne”.

1 polubienie

Dziękuję bardzo, rozwiązało to mój problem

Niefajnie to świadczy o bequiet jeśli dają tak cienkie przewody do topowych konstrukcji :confused:

Internety mówią, że taki jest wymóg normy ATX - 240VA (W) na jedną linię 12V. Dlatego Straight Power 11 ma tych linii aż 4. Dla overclockerów (oraz nowych RTXów) lepsze będą zasilacze z jedną, mocną linią. Jak widać na załączonym przykładzie, łatwo pokonać limit ATX dla jednej linii. Wystarczy 3070.

Jest to również dowód na to, że podłączanie GPU do zasilania za pomocą przejściówek z moleksów to nie jest dobry pomysł.