Czerwone kropki na czarnym, gdy matryca "źle ustawiona"

Witam. Tematu nie bardzo wiedziałem jak nazwać, jeśli ktoś ma lepszą propozycję to niech poda, a ja ją rozważę i ew. zmienię.

Otóż od jakiegoś czasu na laptopie HP Pavilion 9730us, gdy jest coś czarnego i matryca jest byle jak ustawiona(przeważnie w tej pozycji w której najwygodniej mi się korzysta) występują czerwone kropki zamiast czystego czarnego, muszę się bawić w ustawianie matrycy, aby mi się wyświetlało wszystko tak jak powinno co czasami jest irytujące bo muszę to ustawiać ok. 1min i tak się ograniczam, żeby jak najmniej ruszać matrycę.

Teraz jedynie zostało mi określić co jest tego przyczyną(stawiam na jakąś taśmę do matrycy, bo coś takiego znalazłem w google i to mi się wydaje prawdopodobne).

Więc jeśli to by była ta taśma to można ją wymienić bez wymiany matrycy? jak ktoś takie coś robił bądź jest serwisantem i orientuje się w kosztach takiego czegoś to ile to kosztuje?

Zdjęcia jak to wygląda

2 i 4 zdjęcie to jest jak to powinno wyglądać, a 1 i 3 jak jest gdy nie ustawię matrycy ;(

Witam,

Dołączam się do prośby. W moim przypadku są to zielone “kropki”. Mój model to toshiba satellite p200. Zdarza się to coraz częściej, i coraz trudniej mi znaleźć kąt, pod którym wyświetla właściwie. Dodaję przykładowe zdjęcia.

http://w699.wrzuta.pl/obraz/powieksz/1c2zFBmO7JD

http://w699.wrzuta.pl/obraz/powieksz/72Gcy242hXr

http://w183.wrzuta.pl/obraz/powieksz/8bBqkagISfL

Chciałem podkreślić, że robiąc zrzut ekranu, w efekcie nie widać usterki. Dlatego zdjęcia są z komórki.

Moja propozycja odnośnie tytułu tematu: Przekłamanie kolorów pikseli w zależności kąta odchylenia matrycy.

Może znajdzie się jakiś dobry człowiek, który nam pomoże. :wink:

Dodane 23.12.2009 (Śr) 9:52

Problem rozwiązany.

W moim przypadku był to kabelek wideo łączący matrycę z płytą główną. Przetarł się przy zawiasach. http://w891.wrzuta.pl/obraz/powieksz/5AfglmWFzvO

Nie łatwo było go znaleźć do kupienia, a jak już mi się udało, to cena była zachęcająca do szukania innych rozwiązań (132 zł. netto). Posklejałem go więc domowymi sposobami i na razie śmiga.

Dodane 23.12.2009 (Śr) 9:59

Dodam, że przy rozkręcaniu laptopa niezmiernie pomocny był serwis http://www.irisvista.com/tech/laptops/t … oard-1.htm