Czerwone paski podczas gry

Witam. Jestem posiadaczem takiego sprzętu:

 • procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 4* 2,44GHz

 • pamięć ram: 2048 w jednej kości PATRIOT 800 MHz

 • karta graficzna GeForce 8600 GTS

 • płyta główna: Asus P5KC

 • zasilacz: Corsair HX620W (albo 520W, nie jestem pewny)

 • Do tego 22 calowy monitor LG Flatron Wide (ten 3000:1 a nie ten 5000:1 , 2ms)

Aktualnie zainstalowany mam system Windows Vista Ultimate.

Komputer normalnie i bez żadnych przeszkód działa podczas korzystania z internetu, oglądania filmów, korzystania z gier ( innych niż WoW) przy takiej pracy chodzi nawet po kilkanaście godzin, i nic się nie dzieje.

Problemy rozpoczynają się, gdy uruchamiam grę World of Warcraft. Często obraz na monitorze całkowicie zacina się, po ok 20s-1min pojawia się czarny ekran, a po chwili znowu pojawia się obraz gry. Ale ten problem bym jakoś przecierpiał, gdyż następuje mniej więcej co jakieś pół godziny - do dwóch godzin gry, w wiązku z czym nie jest tak bardzo uciążliwy.

Drugi problem jest o wiele bardziej poważny i denerwujący. Następuje również podczas grania w WoWa. Otóż po ok 0,5h-1h gry na ekranie monitora pojawiają się pionowe, kolorowe paski (z przewagą koloru czerwonego, w tle pasków widoczny jest ,zacięty" obraz gry) i obraz zacina się na dobre. Jeśli by poczekać kilkadziesiąt sekund, obraz nie ,odcina się", tylko monitor przechodzi w stan czuwania ( tak jakbym wyłączył komputer- podczas gdy sprzęt jest włączony!). Czasami takie czekanie kończy się niebieskim ekranem ( słyszałem że to się nazywa ekran śmierci;]), i komputer restartuje się.

Co robić? Sprzęt ma zaledwie pół roku, nie był nadzwyczajnie eksploatowany. Był składany w profesjonalnym sklepie komputerowym, przez wykwalifikowanego informatyka. Komputer jest jeszcze na gwarancji, więc jeśli nikt z użytkowników forum nie będzie w stanie pomóc mi w rozwiązaniu problemu, to oczywiście skontaktuje się z serwisem. Jednak mam nadzieję że uda mi się rozwiązać ten problem z waszą pomocą;].

Czasami na pasku start pojawia mi się komunikat, że sterownik monitora przestał działać, ale odzyskał sprawność. Sądząc że jest to wina monitora, zainstalowałem ponownie jego sterownik, ale nie wiem czy dobrze się zainstalował, bo powyskakiwały mi jakieś errory. Po reinstalce problem nadal trwa.

PS: Jestem laikiem komputerowym, więc proszę dokładnie objaśniać mi ewentualne czynności które miałbym wykonać, i podać nazwy programów dzięki którym mógłbym sprawdzić dodatkowe, potrzebne parametry mojego komputera.;]

taa… bo do składania kompa trzeba “wykfalifikowanego informatyka” :wink:

radzę wywalić sterowniki do karty graficznej i zainstaluj najnowsze ale nie beta!

Sterowniki karty graficznej są najnowsze. Ma ktoś jakiś inny pomysł?

Coś z kartą graficzną jakby … nie była podkręcana ? Nie przegrzewa się ?

Ta tu się zgodzę … szczególnie, że ja mając 15 lat sam wszystko złożyłem. :roll:

A zapytam, problem występuje tylko na tej grze - bo może tu problem.

Może nie współpracuje dobrze z Vistą i może trzeba jakiejś poprawki - poczytaj.

 1. Karta graficzna nie była kręcona, nic nie było kręcone.

 2. Problem istniał też na XP ( dopiero 2 tygodnie temu przerzuciłem się na Vistę) , więc nie jest to wina systemu operacyjnego. Kolega ma zainstalowaną tę samą grę , i też ma Vistę, a nic mu się nie psuje.

czerwone paski to tak jakbys przegrzewal karte graficzna…

GF8600GTS nie ma wiatraczka chlodzacego tylko wielki radiator, sprobuj zagrac przy otwartej obudowie i po chwili sprawdz czy sie nadmiernie nie nagrzewa…

wyciagnac ja i wsadzic z uwaga na to czy dobrze jest zamontowana w porcie PCI-E, czy obydwa konce “siedza” tak samo gleboko

co? niektóre nie mają wiatraczka…

podłączyłeś dodatkowe zasilanie?

Więcej problemów nie można dopisać w tytule? Nazwij temat konkretnie. Przeczytaj regulamin.

A jaki konkretnie model tej grafiki może byś podał???

A jak mam sprawdzić ,konkretny model grafiki"?;]

Chłodzenie chyba jest dobre bo są jakieś 2 wiatraki a obudowa ma z każdej strony dziury.

Ale otworzyłem kompa i jeśli karta graficzna to toto takie niebieskie, a pod spodem ma tak jakby radiator (takie kaloryferki ) to jest CHYBA trochę za ciepła. A jaka tak w ogóle ma mieć temperaturę? Bo nie jestem w stanie za bardzo określić czy jest poprawna czy nie…

Czy twoja grafa jest, którąś z tych ?? :

111

222

333

Mam taką samą kartę jak pod linkiem 222 który podałeś ( http://www.allegro.pl/item354062691__na … _gra_.html )

Kiedy dzisiaj znowu mi się zacięło, po ok 15 minutach, otworzyłem budę a karta graficzna i radiator była tak gorąca że dłużej niż sekundę się palca nie przytrzymało.

A więc tu jest pies pogrzebany- karta graficzna się przegrzewa. Może być to spowodowane zasilaczem o za dużej mocy (620W) ?

Czy trzeba jakiś wiatrak wsadzić dodatkowy?

Nie zasilacz jest tu problemem, ale dobre chłodzenie jest tu bardzo potrzebne. Z przodu, na dole obudowy wentylator (lub 2) i z tyłu u góry też.

Zasilacz nie ma nic do tego tzn. jego moc…

Kręciłeś tą kartę w ogóle ??

Podłączyłeś dodatkowe zasilanie ??

 1. Karta nie była podkręcana, nic nie było kręcone.

 2. Nie podłączałem dodatkowego zasilania .

 3. Chłodzenie i z przodu i z tyłu i nawet z boku a karta i tak jest gorąca ( bo bezpośrednio na kartę nic nie wieje, jest tylko radiator na karcie )

może kup jakiś wetnylator 12cm np. acutake i na jakiś drutach go przyczep do chłodzenia…

oczywiście nie ściągaj chłodzenia :wink:

Co masz na myśli mówiąc 12 cm ?

Z tego co wiem, to ta karta nie potrzebuje dodatkowego zasilania (nie ma gniazdka 6-pinowego, ani żadnego innego).

Mam taki wiatrak 7-8 cm średnicy. Jeśli taki zamontuje to coś da ?