Czerwono-Zielone Kropki na podczas podkręcania proc. Amd athlon II x3 450

Witam. 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

To tą funkcję wyłącz??

Chodzi mi o to,że chcę żeby był 4 rdzeniowy,a nie 3 więc szukam jakiegoś rozwiązania jak usunąć ten problem :) 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/407132-amd-athlon-ii-x3-450-odblokowanie-4-rdzenia/

Dlatego jest trzy rdzeniowy, bo prawdopodobnie  4 ma defekt i nie zawsze po odblokowaniu to dobrze pracuje?

 

Sprawdź w biosie ustawienie magistrali PCIE - ustaw na sztywno 100MHz.

Widziałem ten temat i postanowiłem że napiszę swój.

 Sądzisz że jak to ustawie to powinno coś pomóc? 

 

Może pomóc w przypadku OC CPU, gdy podnosi się FSB PCIE i też tak karta, może reagować. Z reguły opcja jest ustawiona na auto, więc ustaw na 100 MHz.

Miałem automatycznie ustawione 100 Mhz … Dalej to samo ;x

A na ostatnim CPU było OK?

 

Sprawdź go na trzech rdzeniach i co teraz?

Aktualnie mój komputer cały czas pracuje na 3 rdzeniach, gdy odpaliłem już ten 4 i sprawdzałem “OC CPU” to było na 100. Nie wiem co się dzieje,może ja jakoś błędnie go odblokowuje? Mi się tak wydaje jakby on wcale nie pracował ten 4 rdzeń ;x 

post-253382-0-06374900-1392554053_thumb.

 

Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Nie każdy egzemplarz się poprawnie odblokowuje, nie bez powodu AMD te rdzenie zablokowało.

było ok na ostanim rdzeniu

 

Czyli, mam rozumieć, że na ostatnim CPU było OK, jeśli tak, problem ma nowy CPU.

Mój ostatni CPU się spalił i płyta główna też i teraz musiałem wymienić na tą płytę główną i na ten procesor. Poprzedni był 4-rdzeniowy amd athlon II x4 2.6GHZ z tego co mi wiadomo ,a płyta główna nazywała się " GIGABYTE P41-ES3G"

Czyli reasumując:

  • kupiłeś inną płytę + CPU i co jeszcze?

  • co zostało ze starego kompa?

  • bo to może problem ma karta grafiki?

  • lub zasilacz?

Czy brak jednej śrubki przy karcie graficznej,tam gdzie się podłącza kabel który idzie do Monitora może sprawić że jest taki błąd? 

Raczej nie, ale sprawdź wszystko.

 

Wszystko masz napisane.

Ze starego komputera zostały :