Czerwony Ekran śmierci. Nie mogę zainstalować Windowsa Vista

Witam,

Posiadam komputer HP Compaq dc7800. Mam Naklejkę OEM zdartą, więc napisałem do firmy Microsoft, żeby jakoś odzyskać licencję powiedzieli mi, że bez faktury nie mogę nic zrobić, a nawet gdybym miał to bym musiał zapłacić jeszcze bodajże 130zł. Śmieszne. Napisałem w takim razie fo firmy HP.

Zaproponowali że wyślą mi za darmo płytki z przywracaniem Windowsa. Wielki + dla tej firmy, zwłaszcza, że na mój komputer minęła chyba ważność wsparcia.

Do rzeczy.
Wsadzam płytę HP Restore Plus, później Operating System DVD disc 1 i 2.
Wszystko przebiega pomyślnie i pojawia się

 file.html[/img]

 

Górny pasek ładuje się później kawałek dolnego i po pół godzinnej instalacji pojawia się czerwony ekran.
15451129_1231059726937230_1632361343_n.jpgfile.html

FBI ERROR
C:\APPL.ZIP\WINRE\TOOLS\HP_WINRE_NotFoundERROR.exe
UIAInfo: 945

Nie wiem co z tym zrobić…

Zastanawiam się, czy nie istnieje sposób usunięcia bloatware z instalatora na płycie programem http://www.dobreprogramy.pl/vLite,Program,Windows,12353.html i nagrać sobie bootowalną płytę instalacyjną od HP bez ich cukierków, bez ingerencji w windows vista.

Co za świństwa napchali Ci do instalatora?

Jeśli dysk 2 to Suplement Disc - to rozpocznij przywracanie od nowa z jego pominięciem (na wstępie instalator chyba pyta o czy masz właśnie Suplement Disc - wtedy należy wybrać odpowiedź: nie).

Jeśli nie pomoże - to przejrzyj forum supportu HP - jest tam cały ocean wiadomości będących pochodną twojego problemu.

 

 

Płyta z suplementami to jeszcze 4 disc. Na początku instalowałem z nimi i też był czerwony ekran. Później gdzieś wyczytałem, że trzeba je anulować i tak zrobiłem, pominąłem je ale problem dalej występuje.

 

 

Tylko jakiś USB keyboard HP i jakiś antywirus, ale oba odznaczyłem.
Mógłbyś opisać dokładniej z tym usunięciem bloatware? :wink:
 

Dzięki za odpowiedzi! :slight_smile:

Hmm… Też mam HPka (6930p) z OEMową Vistą. Jak ich poprosiłem to przysłali mi 2 płytki (jedna z systemem a druga sterowniki i aplikacje) Inna sprawa że Vista po dwóch czy trzech dniach od zainstalowania się wykszaczyła i nawet nie myślała o wstaniu.

Mam doświadczenie z n-lite, ale to było do XP, czyli zsynchronizowałem potrzebne, systemu nie modyfikowałem, ale moglem odznaczyć składniki systemu.

Mam acer aspire z win 7 x64 i od pocątku wiem, co musiałem usuwać (odinstalowywać(, czyli cale crapware, wersje demo płatnych programów, płatne gry oberon i mnogo niepotrzebnych aplikacji dodanych przez acera.

 

U Ciebie z opisu wynika, że część instalacji systemu przechodzi cacy, a podczas instalowania dodanego oprogramowania od HP, masz czerwony ekran.

Trochę podobny problem opisany tu: http://forum.notebookreview.com/threads/clean-bloatware-free-install-using-hp-recovery-dvd.304154/

Przetłumacz i policz sobie. Tam jest, ile tego jest w viście od HP.

 

Gdybyś wrzucił w google - APPL.ZIP - tobyś doczytał sam do FBI ERROR. Tu jest Twój problem http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c01626399

 

Wynika z tego, że zmieniłeś już konfigurację sprzętową i masz “spawing”, czyli konflikt sterowników.

 

Mało poprzedniej rady. Musiałbyś usuwać w vlite sterowniki od HP - potem po instalacji systemu -  osobno instalować pod urządzenia, czyli do sprzętu od HP, pobierałbyś po zainstalowaniu systemu z supportu HP, a do zmienionego sprzętu sterowniki od producenta tego zmienionego sprzętu.

Oczywiście supportowi HP nie przyznałeś się do zmian sprzętowych?

 

Dodałem Kartę Graficzną bo byłą zintegrowana wcześniej i kupiłem nowy dysk 500GB. Wcześniejszy był 1TB, ale mam za dużo tam cennych plików, żeby go formatować. Więc postanowiłem zakupić nowy i zainstalować na nim system

 

No nie powiedziałem im, nie wiedziałem, że to jest aż tak ważne. Konsultant powiedział mi tylko, że wszystko jest zapisane w BIOSie.

Spróbuj przywrócić komputer do jak najbardziej możliwego sprzętowo jaki był oryginalnie. Odłączyć wszelkie peryferia, nawet kartę grafiki, pamięć RAM jeśli była dodana. Na oficjalnej stronie microsoftu piszą nawet o przywróceniu BIOS do “ustawień fabrycznych” i odłączeniu kabla internetu.

Mógłbyś wysłać dobry poradnik jak to zrobić i co usunąć?
Mam usunąć to z HP Restore Plus? czy z dwóch płyt z windowsem?

Z płyt się nic nie usuwa, ani ze znikąd. Po prostu to, co utworzy się w vlite, nagrywa się iso na nowe bootujące płyty dvd, czy na pendriwe. W vlite można usuwać, w tym przypadku sterownik od grafiki i dodawać (zintegrować) nawet przeglądarkę. Zintegrować też możesz sterowniki do zmienionej grafiki. Po prostu tworzysz nowy instalator iso windowsa. Potem możesz z niego korzystać.

Poszukaj tutoriali w necie - np ten

http://www.hotfix.pl/vista-windows-7-integracja-sterownikow-trybu-tekstowego-rozbudowa-w-vlite-a225.htm

Po ściągnięciu folderów/plików z tych dwóch płyt z systemem do jakiegoś folderu, w vlite dodaje się je, zaznaczając, jaki to system itd.

Próbuj.

ja mogę ci dać czysty obraz Visty sp2 z aktualizacjami do lutego 2016 roku