Czerwony Ekran śmierci. Nie mogę zainstalować Windowsa Vista


(Sicu (Final)) #1

Witam,

Posiadam komputer HP Compaq dc7800. Mam Naklejkę OEM zdartą, więc napisałem do firmy Microsoft, żeby jakoś odzyskać licencję powiedzieli mi, że bez faktury nie mogę nic zrobić, a nawet gdybym miał to bym musiał zapłacić jeszcze bodajże 130zł. Śmieszne. Napisałem w takim razie fo firmy HP.

Zaproponowali że wyślą mi za darmo płytki z przywracaniem Windowsa. Wielki + dla tej firmy, zwłaszcza, że na mój komputer minęła chyba ważność wsparcia.

Do rzeczy.
Wsadzam płytę HP Restore Plus, później Operating System DVD disc 1 i 2.
Wszystko przebiega pomyślnie i pojawia się

 file.html[/img]

 

Górny pasek ładuje się później kawałek dolnego i po pół godzinnej instalacji pojawia się czerwony ekran.
15451129_1231059726937230_1632361343_n.jpgfile.html

FBI ERROR
C:\APPL.ZIP\WINRE\TOOLS\HP_WINRE_NotFoundERROR.exe
UIAInfo: 945

Nie wiem co z tym zrobić...


(Bogdan_G) #2

Zastanawiam się, czy nie istnieje sposób usunięcia bloatware z instalatora na płycie programem http://www.dobreprogramy.pl/vLite,Program,Windows,12353.html i nagrać sobie bootowalną płytę instalacyjną od HP bez ich cukierków, bez ingerencji w windows vista.

Co za świństwa napchali Ci do instalatora?


(Veers) #3

Jeśli dysk 2 to Suplement Disc - to rozpocznij przywracanie od nowa z jego pominięciem (na wstępie instalator chyba pyta o czy masz właśnie Suplement Disc - wtedy należy wybrać odpowiedź: nie).

Jeśli nie pomoże - to przejrzyj forum supportu HP - jest tam cały ocean wiadomości będących pochodną twojego problemu.

 


(Sicu (Final)) #4

 

Płyta z suplementami to jeszcze 4 disc. Na początku instalowałem z nimi i też był czerwony ekran. Później gdzieś wyczytałem, że trzeba je anulować i tak zrobiłem, pominąłem je ale problem dalej występuje.

 

 

Tylko jakiś USB keyboard HP i jakiś antywirus, ale oba odznaczyłem.
Mógłbyś opisać dokładniej z tym usunięciem bloatware? :wink:
 

Dzięki za odpowiedzi! :slight_smile:


(walgav) #5

Hmm… Też mam HPka (6930p) z OEMową Vistą. Jak ich poprosiłem to przysłali mi 2 płytki (jedna z systemem a druga sterowniki i aplikacje) Inna sprawa że Vista po dwóch czy trzech dniach od zainstalowania się wykszaczyła i nawet nie myślała o wstaniu.


(Bogdan_G) #6

Mam doświadczenie z n-lite, ale to było do XP, czyli zsynchronizowałem potrzebne, systemu nie modyfikowałem, ale moglem odznaczyć składniki systemu.

Mam acer aspire z win 7 x64 i od pocątku wiem, co musiałem usuwać (odinstalowywać(, czyli cale crapware, wersje demo płatnych programów, płatne gry oberon i mnogo niepotrzebnych aplikacji dodanych przez acera.

 

U Ciebie z opisu wynika, że część instalacji systemu przechodzi cacy, a podczas instalowania dodanego oprogramowania od HP, masz czerwony ekran.

Trochę podobny problem opisany tu: http://forum.notebookreview.com/threads/clean-bloatware-free-install-using-hp-recovery-dvd.304154/

Przetłumacz i policz sobie. Tam jest, ile tego jest w viście od HP.

 

Gdybyś wrzucił w google - APPL.ZIP - tobyś doczytał sam do FBI ERROR. Tu jest Twój problem http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c01626399

 

Wynika z tego, że zmieniłeś już konfigurację sprzętową i masz “spawing”, czyli konflikt sterowników.

 

Mało poprzedniej rady. Musiałbyś usuwać w vlite sterowniki od HP - potem po instalacji systemu -  osobno instalować pod urządzenia, czyli do sprzętu od HP, pobierałbyś po zainstalowaniu systemu z supportu HP, a do zmienionego sprzętu sterowniki od producenta tego zmienionego sprzętu.

Oczywiście supportowi HP nie przyznałeś się do zmian sprzętowych?

 


(Sicu (Final)) #7

Dodałem Kartę Graficzną bo byłą zintegrowana wcześniej i kupiłem nowy dysk 500GB. Wcześniejszy był 1TB, ale mam za dużo tam cennych plików, żeby go formatować. Więc postanowiłem zakupić nowy i zainstalować na nim system

 

No nie powiedziałem im, nie wiedziałem, że to jest aż tak ważne. Konsultant powiedział mi tylko, że wszystko jest zapisane w BIOSie.


(Kunktator) #8

Spróbuj przywrócić komputer do jak najbardziej możliwego sprzętowo jaki był oryginalnie. Odłączyć wszelkie peryferia, nawet kartę grafiki, pamięć RAM jeśli była dodana. Na oficjalnej stronie microsoftu piszą nawet o przywróceniu BIOS do “ustawień fabrycznych” i odłączeniu kabla internetu.


(Sicu (Final)) #9

Mógłbyś wysłać dobry poradnik jak to zrobić i co usunąć?
Mam usunąć to z HP Restore Plus? czy z dwóch płyt z windowsem?


(Bogdan_G) #10

Z płyt się nic nie usuwa, ani ze znikąd. Po prostu to, co utworzy się w vlite, nagrywa się iso na nowe bootujące płyty dvd, czy na pendriwe. W vlite można usuwać, w tym przypadku sterownik od grafiki i dodawać (zintegrować) nawet przeglądarkę. Zintegrować też możesz sterowniki do zmienionej grafiki. Po prostu tworzysz nowy instalator iso windowsa. Potem możesz z niego korzystać.

Poszukaj tutoriali w necie - np ten

http://www.hotfix.pl/vista-windows-7-integracja-sterownikow-trybu-tekstowego-rozbudowa-w-vlite-a225.htm

Po ściągnięciu folderów/plików z tych dwóch płyt z systemem do jakiegoś folderu, w vlite dodaje się je, zaznaczając, jaki to system itd.

Próbuj.


(tak1) #11

ja mogę ci dać czysty obraz Visty sp2 z aktualizacjami do lutego 2016 roku