Czerwony napis przy uruchamianiu

Dzień dobry dziś ciałem włączyć komputer i sobie pochodzic po necie. Ale jak włączałem komputer to pojawił się czerwony napis . Jedyne co zrozumiałem z tego napisu to to , że nacisjnij del zęby nie instalować czegoś tam albo naciśnij enter i zainstalować coś tam. i dałem enter i przeniosło mnie do ustawień biosu i niewiedzialem co mam zrobci w tych ustawieniach wiec wyszłem.

Prawdopodobnie bios ci się zresetował i należy go teraz ustawić. Równoznaczne może być to że trzeba wymienić bateryjkę która podtrzymuje ów ustawienia. Skoro nie orientujesz się co i jak to proponował bym ci zawezwać kogoś ewentualnie zawieźć komputer do serwisu.

Prawdopodobnie skończyła się bateryjka na płycie głównej

Poproś kogoś o jej wymianę, a następnie o dokonanie właściwej konfiguracji BIOSu

Może podałbyś tak łaskawie treść komunikatu, bo nikt tu nie jest wróżką i nie powie Ci co masz zrobić żeby rozwiązać problem. Tak jak pisali poprzednicy, możliwe, że zresetował Ci się bios, a może to byc równie co innego. Tak jak napisałem, jeżeli nie podasz treści komunikatu, to nikt nic konkretnego Ci nie powie.

Ja miałem raz jazdę z bateryjką,BIOS checksum error,komputer odzyskiwał BIOS i domyślne ustawienia,dopiero potem się uruchamiał,okazało się że winna jest bateria podtrzymująca ustawienia,delikatnie docisnąłem ją do płyty głównej i już nie ma problemu,w starszym komputerze może być konieczna jej wymiana

Podaj treść tego komunikatu,jeśli się powtarza,może to być 1000 rzeczy,od padającej baterii,po kończący się zasilacz i brak mocy

Nie koniecznie musi być taki komunikat, może być cmos/gpnv check sum bad, cmos chcesum error i nie koniecznie musi to być wina baterii pamięci cmos, mogą to też być kondziochy napuchnięte i wtedy trzeba je wymienić wraz z ich sąsiadami, bo ich sąsiedzi też mogą spuchnąć prędzejczy później. W moim przypadku było tak,że jak miałem ten komunikat, to parę tygodni później wymieniałem mobo na nowe, bo pewnego dnia pecet włączył się z czarnym ekranem…

chodzi o to , że dziś się tak stało i chciałem ponownie uruchomić komputer , żeby zobaczyć ten error przepisać na kartkę i wam pokazać ale nie wyskakuje juz ten error. Komputer ma 1 rok i 6 mies .

W takim razie coś mu może konfig nie przypasował i załadował sobie domyślny. Skoro nie wyskakuje, to nie przejmuj się, jak wyskoczy znowu to spisz go i wtedy będziemy się martwić. Co do biosu, to też nie przejmuj się nim. Jeżeli Windows pokazuje dobrze datę i godzinę, oraz startuje Ci Windows, to nie musisz nic tam ruszać.