Czerwony piksel


(eo1975) #1

Od dwóch tygodni mam monitor dell u2715h no i wczoraj zauważyłem na czarnym tle czerwony piksel. Czy to można jakoś naprawić czy to jest bujda, że to jest możliwe? Bo są filmy YouTube, które pokazują migoczący szybko obraz w zmiennych kolorach i są nawet komentarze, że to działa.


(Longhorn2009) #2

To metoda bezinwazyjna, ale w niektórych przypadkach pomaga. Jeśli nie pomoże możesz lekko docisnąć (dokładnie) w tym miejscu miękkim ołówkiem. W ten sposób naprawiłem dwa gorące piksele w jednym z monitorów.


(eo1975) #3

Zastrugac ołówek i tym szpikulcem nacisnąć na piksel? Wydaje mi się, że robiąc tak, nawet delikatnie, mogę uszkodzić matrycę nieodwracalnie. Czy inaczej ma to wyglądać? A druga sprawa: czy takie migotanie matrycy przez godzinę nie popuje jej?


(alli) #4

“eo1975” W pierwszej sprawie może masz rację ale w drugiej trafiłeś kulą w płot. Matryca w trakcie normalnej pracy mruga 60 razy na sekundę a nawet w niektórych modelach dla graczy do 144 razy na sekundę, więc program do błyskania naprawczego żadnej krzywdy dla matrycy nie wyrządzi.


(eo1975) #5

Alli, może masz rację. Nie wiem.