Część komputerów w sieci nie jest widoczna po nazwach hostów

Mam spory problem z moją siecią:

  1. Każdy z komputerów w sieci ma nadaną inną nazwę hosta - jednak do nie wszystkich z nich jest dostęp z wykorzystaniem nazwy hosta. Jeśli wykorzystuję IP wszystko jest ok (kombinowałem już z firewallami). 

  2. Jednym z takich komputerów jest komputer pełniący rolę serwera www. Jak powinienem skonfigurować w takim wypadku plik /etc/hosts na tym komputerze oraz jak skonfigurować prawidłowo wirtualne hosty z wykorzystaniem apacha2?

Masz działający WINS/NetBIOS? Czy wykorzystujesz właśnie plik hosts?

Mam włączony NetBios.

 


Edycja


dobra, po restarcie wszystkich urządzeń w sieci komputery zaczęły być wykrywane. :slight_smile:

 

Jednak wciąż nie mogę ustawić wirtualnych hostów…

Rozumiem, że name based VHosts?

Wirtualne hosty ustawione… 

Rozumiem, że problem rozwiązany?

Ustawione, ale nie działają :frowning: Prawidłowo działa to tylko na serwerze, na którym uruchomiony jest apach. 

Nic nie rozumiem z tego co piszesz, piszesz tylko, że nie działa, ale nie zdradzasz szczegółów. I nie napisałeś jaki typ vhost ustawiłeś. Z tego co dotychczas zrozumiałem, masz problem z rozpoznawaniem nazw hostów, tak więc albo konfigurujesz plik hosts na każdym komputerze, gdyż działa on jak DNS, ale tylko dla hosta lokalnego, albo instalujesz serwer DNS obok Apache.