Część portów USB 2.0 działa jak porty USB 1.1

Witam!

Mam kompa z płytą Gigabyte M61P-S3 . WinVista 64bit SP2. Płyta posiada 10 portów USB , 4 wyprowadzone z tyłu i 6 wychodzi z płyty. Problem polega na tym że cztery z dziesięciu mają niski transfer. Test polegał na tym że do każdego z nich podłączałem “pendrajf” i kopiowałem z niego na HDD film o objętości jakieś 1,3 GB na “wolnych” portach trwało to ok 30 min ma szybkich powiedzmy 2 min. Próba dotyczyła portów wyprowadzonych na tył kompa jak i wyprowadzonych na śledzia czy przód obudowy. Ponadto “Everestem” sprawdziłem nr portów . i tak: nr 1; 4; 6; 7; 9; 10 (odezwał się rozszerzony kontroler hosta) porty szybkie oraz nr 2; 3; 5; 8 (odezwał się standardowy kontroler) porty wolne. Sprawdzenie polegało na podłączeniu “pendrajfa” do każdego z wymienionych gniazd USB. Dodam że mam wgrane wszystkie sterowniki (mam nadzieję) w każdym razie w menadżerze urządzeń nie znalazłem żadnych problemów. W BIOSie niby wszystko OK. Próbowałem też zmieniać miejsce podłączenia śledzia czy też gniazd na przodzie obudowy… problem dotyczy płyty głównej . Programem USBDeviev usunąłem wpisy o podłączanych wcześniej urządzeniach … bez rezultatu.

Płyta w zasadzie jest jeszcze parę m-cy na gwarancji ale nie wiem czy warto zawracać sobie tym głowę ,firma która mi ją sprzedała zabierze mi kompa na miesiąc z okładem i nie wiem czy coś znajdzie … mam kiepskie doświadczenie z ich serwisem. Komp działa w tej chwili bez zarzutu tylko te porty …

Ma ktoś jakieś sugestie? ![-o<

Pozdrawiam

No to wszystko w porządku, bo część portów na tej płycie działa w standardzie USB 1.1.Czyli wolniej i nic na to nie poradzisz, ale chyba 10-ciu ‘‘pendrajfów’’ :wink: na raz nie używasz więc nie ma problemu.

W języku "Szekspira’ jestem mało kumaty… w instrukcji opisują porty jakoś tak: USB2.0/1.1.

Nie wskazują które z nich są to “2.0” a które “1.1”. Dlatego zrodziły sie wątpliwości . Łba za to nie dam ale wydaje mi się że za nowości porty na przedzie były OK. Trochę je poprzełączałem wiec mogę się mylić.

W sumie skłonny dać sobie spokój …

Masz jakiś link pod ręką? Poczytam to się uspokoję.

Nie mam żadnego linka, ale miałem kiedyś płytę ASUS’a i w instrukcji było wyraźnie napisane że część portów USB działa w standardzie 1.1, więc podejrzewam że i u Ciebie tak jest.Zresztą jak sam napisałeś nawet w menadżerze urządzeń część portów jest wyświetlana jako standardowe a nie rozszerzone.Jak będę miał chwilkę to zerknę jeszcze dla pewności w instrukcje do Twojej płyty.