Części do komputera- 600zł

Witam :slight_smile:

Ostatnio mój komputer poległ podczas pracy dlatego jest to dobry moment na wymianę jego niektórych elementów. Teraz tak- padnięta jest płyta główna a sprawa tyczy się biosu. Więc na wstępie ten element idzie do wymiany bo tu nic się nie naprawi. Dalej- zasilacz. Ma juz 6 lat. Dodatkowo jest wyprodukowany przez IBOXa więc z tego co wiem powinienem sie go szybko pozbyć bo jest to “bomba zegarowa z opóżnionym zapłonem”. Kolejną częścią jest karta graficzna. Obecnie mam radeona HD3650 ale cos czuję że jego żywot dobiega końca. Dodatkowo w najnowszych grach już nie daje rady. Na koniec dysk- też stary o pojemności 80gb która z niewiadomych przyczyn wynosi 70gb. Pomijając fakt że 10gb gdzieś się ulotniło to i tak jest to jak dla mnie trochę za mało.

Obecnie moja konfiguracja wygląda tak:

  • AMD Athlon X2 245 @2.9ghz AM2+

  • Gigabyte GA-MP61PME-S2P

  • ATI Radeon HD3650 512mb

  • GOODRAM 2gb DDR2 800mhz

  • Zasilacz IBOX DR-8360BTX 350W

  • Dysk twardy Segate- Baracuda 7200.9 80gb

Wymienić chciałbym płytę główną, zasilacz, dysk i kartę graficzną. Kwota- 600zł. Wiem że mało ale nie mam teraz więcej pieniędzy a komputer potrzebny. Proszę was o pomoc bo kwota nie duża a chciałbym aby z tego zrobić jak najbardziej wydajny zestaw.

Co do procesora. Spisuje się całkiem dobrze i nie widzę potrzeby jego wymiany no chyba że ktoś ma jakąś lepszą propozycję. Ram będę musiał sprzedać i kupić coś innego gdyż te obecne nie wspierają technologi dual chanel. Ale to później.

Co do dysku- myślę ze 200gb wystarczy spokojnie. Może być nawet mniej jeśli brakowało by trochę zł do jakieś innej części.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Płyta główna Gigabyte GA-M68M-S2P s.AM2 149,00 1 149,00

Dysk Twardy Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 169,00 1 169,00

Zasilacz Tacens Radix V 550W 85+ 199,00 1 199,00

Karta graficzna MSI HD5670 1024MB DDR5 128bit PCI-e OC 275,00 1 275,00

razem brutto: 792,00

Wszystko fajnie jednak to o prawie 200zł przekracza moje dostępne środki. Może dało by się nieco zredukować łączną kwotę do tych 600-650zł?

Hm, nie ma bardzo z czego uciąć

Na dysku - 20,00

Na zasilaczu - 30 ,00

Płyta i karta to już naprawdę minmum

Karta mi sie podoba i faktyczne ja bym tutaj zostawil. Moze uda sie gdzies ja wyrwac nieco taniej.

Natomiast mam mieszane uczucia co do płyty głównej. Czytałem na internecie ze podkręcania cpu nici + spotkałem sie z określeniami “niestandardowe gniazda pamięci” zaliczane do minusów. O co chodzi z tymi gniazdami?

Co do OC- przez rok miałem podkręcony procesor do 3.2ghz i wszystko spisywało się idealnie. Szkoda by mi było z tego rezygnować.

Dzięki również za zainteresowanie i pomoc :slight_smile: