Części do komputera za około 1000zł

:mrgreen: Chce dokupic/zmienic kilka podzespołów w kompie w granicach 1000zl polecie mi coś godnego uwagi …narazie mam :

AMD ATHLON64 3500+ (ZMIENIAM)

GIGABYTE GA-M55S-S3 (ZOSTAJE)

RAM 667MHZ 1GB (CHCE DOłOżYC JESZCZE 1GB)

RADEON X550 256MB DDR 128B (ZMIENIAM)

ZASILACZ (WYMIANA)

DYSK 80GB (ZOSTAJE)

OBUDOWA MUSTANG (ZOSTAJE)

Także chciałem zmienic te części na lepsze i niewiem na jakie : procek,ram,karta graf.,zasilacz z 300W na 450W. poradzcie coś… !!

za wszystkie odpowiedzi dziękuje… ! 8)

ja bympolecił tylko inna karte graficzna a byłby to jakiś geforce juz napewno coś z serii 8 np 8600gts bo radeony dostaja w plecy odnich głównie w grach ale równierz to zalezy jaki directx bedziesz miał bo seria osiem chodzi najlepiej na dx10 i tam radeona o prawie połowe na testech zostawia w tyle

najlepiej to sprzedaj to proca,ram, płyte i grafike i mysle ze za okolo 1300zł złozysz coś takiego:

abit ip35-e 260zł

e2160 200zł

patriot llk 2gb, ocz platiunum rev 2 150zł

palit 8800gt 512mb 600zł

modecom mc-400 130zł

razem 1340zł, no i do tego proca krecisz na 3ghz, jakbys mial troche wiecej kasy to mozesz doplacic do 60zł do grafiki na rzecz galaxy z coller masterem i kazda gra ci idzie na maxa, a co do:

karta nieoplacalna(wogole) :x

Ja dodam tylko jedną radę jeśli posiadasz monitor CRT to jak będziesz kupował nową kartę grafiki to upewnij się że posiada ona przejściówkę do tego monitora, piszę to ponieważ ja kupiłem palita 9600 i ów przejściówki nie miała i musiałem się nieco nakombinować aby taką zdobyć.

Co do wydajności mojej karty nie narzekam jedyne do czego można się przyczepić to brak ów wymienionej przejściówki i bardzo głośny wentylator ale tylko podczas ładowania systemu, potem sterowniki go zwalniają i jest prawie nie słyszalny, podczas gier tylko nieco zwiększ się jego głośność ale i tak muzyka z gier go zagłusza.

adi_27 , proszę o zapoznanie się z regulaminem forum (dokonaj korekty podpisu oraz zmień kolor czerwony w poście).

karta nieoplacalna(wogole) :x, nie byłbym taki pewien, autor postu nie napisał do jakiego celu będzie używany komputer, jeśli będzie on rzadziej używany do gier do zdecydowanie polecam 8600GT/GTS (GTS szybsza), nie ma sensu pchania grubej (ponad 60% w stosunku do 8800, tym bardziej że wchodzą właśnie nowe karty, a cena ich będzie spadać )kasy w kartę, kiedy nie wykorzysta się potencjalnej mocy, a pograć i też ładnie można.

A co do przejściówek, sprawa ma się tak, ze większość producentów dołącza je do zestawu wraz z karta graficzną, jednak taka przejściówka to koszt 3-4 zł.

Procesor E2160, kręci się jak złoto, u mnie bez problemu jedzie na 3,15Ghz, także polecam.

Co do płyty zastrzeżeń nie mam, bo z abitem mam bardzo dobre doświadczenia i wiem że ta płyta w połączeniu z tym procesorem dają naprawdę solidną moc, jedynym minusem tej płyty jest podwójny start, co można rozwiązać wgraniem nowego biosu. (zadanie łatwe i przyjemne z płytki dołączonej. do moba).

Osobiście w kwestii zasilacza, wziąłbym Amacrox’a AX450, natomiast pamięci bardzo trafny wybór.

jesli nie bedzie uzywana do gier to tym bardziej jest nieoplacalna, karta w tej cenie sie nie oplaca gdyz za mniej mamy 8600gt sonic + z podkreconymi taktami ktora bedzie dorownywac gts-owi za mniejsze pioeniadze. A jesli komp ma nie byc do gier do brac radeona