Częsci do laptopa

Witam Drogich Forumiczów :

Mam pytanie odnośnie Laptopa Toshiba Satelite Pro A300 model Psag9e.Chciałbym zrobić go bardziej pod gry. Od razu mówię że posiada niestety zintegrowaną kartę graficzną. I teraz oto moje pytanie do Państwa istnieje możliwość kupienia płyty , grafiki i czy to się opłaca taka wymiana.Jeśli znajdzie się ktoś tak miły i może mi poradzi jakie części kupić.

Dane Laptopa :

Procesor Intel Core 2 Duo T6400 2.0GHz

Prędkość CPU 2,0 GHz

Pamięć RAM 4 GB

Rodzaj pamięci DDR 2 800 MHz

Max. wielkość pamięci 8 GB

Wolne banki pamięci 0

Pojemność dysku 320 GB

Przekątna wyświetlacza 15,4"

Rozdzielczość max. LCD 1280x800

Rodzaj matrycy TruBrite (błyszcząca)

Karta grafiki Intel GMA 4500MHD

Napęd optyczny DVD-RW

Od razu podkreślam każda pomoc się przyda

Skórka za wyprawkę. Nie baw się w to. Nie warto.

Pod gry to postaw sobie klocka… to znaczy pudło. :lol:

Mam 2 komputery stacjonarne w domu ale nie o to chodzi. Po prostu często bywam w podróżach poza domem więc nie ma mnie często w domu. Myślę że warto zmienić części z tego względu ze nowy laptop to liczą sobie Org. System matryce itp.

Laptop, od “blaszaka” różni się właśnie wysokim stopniem integracji podzespołów. To oznacza, że o ile pamięć , dysk i zapewne kilka innych elementów da się wymienić, o tyle np. karty graficznej wymienić się nie da (pomijam laptopy ze złączem MXM - bo po pierwsze wymieniona Toshiba do nich nie należy, a po drugie dostępność kart graficznych z tym złączem jest praktycznie żadna).

Rozumiem, że Mongrad987 rozpatruje wymianę płyty głównej - ale tu niestety też pole manewru jest mocno ograniczone - ponieważ inne płyta główna po prostu może nie dać się zainstalować.

Reasumując, do tego co napisał ak6 można tylko dodać: ryzykowny pomysł z nikłą szansą na sukces.

Dziękuję . To mam jeszcze jedna prośbę o wycenę laptopa trochę nie jestem na topie z technologiami . Jakbyś był tak miły i mi pomógł.

Allegro wycenia go na ok. 700-900PLN :wink: