Części Itp

Witam Wszystkich. Mam laptopa Toshiba A200. Ma 2gb ram i 1.50 ghz( chyba to mało:P) .I mam takie pytanko. Zrobiło sie zwarcie i nie działają mi 2 Porty usb po lewej stronie. Czytałem o jakiś usb co mają 5 wejść podłącza się je od zewnątrz ( nie pamietam jak to się nazywa) Czy można poprostu coś wymienić w laptopie zeby wszystko było sprawne? Jakąś część czy coś? . Moje pytanie 2 jest takie. Czy można w laptopach ogólnie wymieniać części ? Chodzi mi o karte dzwiękową . Na jakąś dobrą Creative. Da się jakie kolwiek częsci w laptopie wymienić? Jeśli tak to one mają jakąś nazwe? Nie wiem Small czy cos? Czy każdą część znajdę na allegro da się zamienić wymienić?

Prawdopodobnie chodzi Ci o hub usb. Chcąc naprawić uszkodzone porty to obawiam się, że byłaby konieczna wymiana całej płyty głównej, ale o to najlepiej dopytać w jakimś serwisie. Co do karty dźwiękowej to do laptopa kupuje się raczej dźwiękówki na USB.

edit: we własnym zakresie możesz wymienić pamięci, dysk, napęd, procesor, klawiaturę. Resztę ciężko wymienić bo jest zintegrowane (na stałe) z płytą główną.

Karty dźwiękwe jak i większość części w laptopach jest raczej zintegrowane na płycie głównej więc jeżeli chcesz wymienić jakąś konkretną część to musisz wymienić całą płytę główną. Kart dźwiękowych pod usb nie polecam, jeżeli chcesz dobrego Creativa do laptopa to polecam CREATIVE Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Notebook pod złącze ExpressCard.

matek199797971 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.