Części ze starego kompa

Mam starego kompa (ok 11 lat). Chciałbym przełożyć z niego do siebie karte dźwiękowoł (bo nie mam), i dysk (na linuxa). Co o tym myślicie czy to będzie działać???

Napisz, na jaki interfejs jest dysk i karta muzyczna

Tak za bardzo to nie wiem bo rzeby się dostać do środka to trzeba posiedzieć z 3 godziny bo ma bardzo dużo śrubek i zjechane gwinty . Dysk ma 4GB na linuxa mi wystarczy, a karta Sundblaster 3…dalej nie pamietam. Dodam że komp nie był ruszany od ok 4 lat…

Raczej nie pujdzie. Zresztą co zrobisz na 4gb dysku? :o

Czytałeś ?

W zupełności

I nie jesteś w stanie go uruchomić ?

Dysk pujdzie,ale jeśli masz kartę na magistrali ISA to w nowym kompie nie masz jej gdzie włożyć,na Linuxa 4 GB spokojnie wystarczy,np. cały Deban zajmuje ok. 7 GB - wszystkie pakiety,ale czy potrzebujesz wszystko razem z kodami żródłowymi,zwykle tyle nie trzeba,problemem może być gniazdo dysku i kontroler dysku,ale możesz spróbować,poczytaj w instrukcji płyty głównej,czy masz na płycie kontroler do obsługi tego dysku

HDD i dziwęk pójdzie.Karta o której piszesz na magistrale PCI a nie żadne ISA. ISA mają karty z kompów mniej niż 200mHz.Jeżeli potrafisz przełożyć HDD i dzwięk to niezastanawiaj sie.Powodzenia

Ten komp ma procek 200MHz. Ja tam nie wiem nie jestem mistrzem w tej dziedzinie ale powiedzcie jak myślicie opłaca się to przełożyć??? Będzie lepszy dźwięk albo coś.

jeżeli ten komputer co ma teraz ma zintegrowaną karte dzwiękową to oczywiście że da.A co do dysku to jak chce przełożyć to niech przekłada :slight_smile: