Części ze starego kompa

(hajduk123) #1

Mam starego kompa (ok 11 lat). Chciałbym przełożyć z niego do siebie karte dźwiękowoł (bo nie mam), i dysk (na linuxa). Co o tym myślicie czy to będzie działać?????

(nfk) #2

Napisz, na jaki interfejs jest dysk i karta muzyczna

(hajduk123) #3

Tak za bardzo to nie wiem bo rzeby się dostać do środka to trzeba posiedzieć z 3 godziny bo ma bardzo dużo śrubek i zjechane gwinty . Dysk ma 4GB na linuxa mi wystarczy, a karta Sundblaster 3...dalej nie pamietam. Dodam że komp nie był ruszany od ok 4 lat...

(Arkanin) #4

Raczej nie pujdzie. Zresztą co zrobisz na 4gb dysku? :o

(Asterisk) #5

Czytałeś ?

W zupełności

I nie jesteś w stanie go uruchomić ?

(Johny) #6

Dysk pujdzie,ale jeśli masz kartę na magistrali ISA to w nowym kompie nie masz jej gdzie włożyć,na Linuxa 4 GB spokojnie wystarczy,np. cały Deban zajmuje ok. 7 GB - wszystkie pakiety,ale czy potrzebujesz wszystko razem z kodami żródłowymi,zwykle tyle nie trzeba,problemem może być gniazdo dysku i kontroler dysku,ale możesz spróbować,poczytaj w instrukcji płyty głównej,czy masz na płycie kontroler do obsługi tego dysku

(kacprosz) #7

HDD i dziwęk pójdzie.Karta o której piszesz na magistrale PCI a nie żadne ISA. ISA mają karty z kompów mniej niż 200mHz.Jeżeli potrafisz przełożyć HDD i dzwięk to niezastanawiaj sie.Powodzenia

(hajduk123) #8

Ten komp ma procek 200MHz. Ja tam nie wiem nie jestem mistrzem w tej dziedzinie ale powiedzcie jak myślicie opłaca się to przełożyć???? Będzie lepszy dźwięk albo coś.

(kacprosz) #9

jeżeli ten komputer co ma teraz ma zintegrowaną karte dzwiękową to oczywiście że da.A co do dysku to jak chce przełożyć to niech przekłada :slight_smile: